Ukrajinský generální štáb upozornil na možné ruské provokace v Podněstří a obnovení ofenzivy ruské armády na severovýchodě Ukrajiny. Před možnými ruskými provokacemi na území separatistické proruské republiky Podněstří v pondělí varoval ukrajinský generální štáb, napsala agentura Unian.

Kyjev 8:27 11. dubna 2022

Ruská armáda zároveň pokračovala v ostřelování Luhanské a Doněcké oblasti, kde ukrajinské síly odrazily několik útoků (Ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny v pravidelném ranním hlášení uvedl, že ruská vojska pokračují v přípravách na útok na severovýchod Ukrajiny, který zřejmě zahájí v nejbližších dnech.

Kyjev podle prokurátorky identifikoval už 500 podezřelých z válečných zločinů. Je mezi nimi i Putin

Číst článek

„Je pravděpodobné, že nepřítel bude pokračovat v cílených útocích na infrastrukturu ve snaze narušit dodávky do válečných oblastí,“ dodal generální štáb.

Ruská armáda zároveň pokračovala v ostřelování Luhanské a Doněcké oblasti, kde ukrajinské síly odrazily několik útoků a zničily ruské vybavení, informovala britská vojenská rozvědka.

„Ukrajinské síly odrazily několik útoků, což vedlo ke zničení ruských tanků, vozidel a dělostřeleckého vybavení,“ uvedla britská vojenská rozvědka. Na twitteru napsala, že kvůli dřívějšímu použití zakázané munice s fosforem v Doněcké oblasti ruskými jednotkami roste riziko použití stejných zbraní také v obléhaném Mariupolu.

ind, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. OVĚŘOVNA: Zelenský se svastikou a čeští politici se znakem pluku Azov. Po sítích kolují fotomontáže

  2. Základní část NBA skončila, Krejčí si v posledním zápase sezony vylepšil střelecký rekord

  3. Rusové mohou útočit na severovýchodě Ukrajiny a z Podněstří, varoval ukrajinský generální štáb

  4. Mezi Ládvím a Florencí nejezdilo metro. Podle policistů se v tubusu pohybovali sprejeři

  5. Francouzi sčítají hlasy z prezidentských voleb. Odhady posílají do druhého kola Macrona a Le Penovou

  6. Ukrajinští duchovní chtějí postavit moskevského patriarchu před soud, podepisují společné prohlášení

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme