Rusové si odvezli část Sputniku dodaného na Slovensko

1 měsíc starý 8

Společnost Imuna v Šarišských Michalanech Foto: TV Markíza

Rusové si odvezli část Sputniku dodaného na Slovensko

Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský potvrdil, že Rusové chtějí vakcínu kontrolovat ve svých laboratoriích. „Vyžádali si měsíc na to, aby je zkontrolovali ve své režii,“ řekl ministr.

Web tvnoviny.sk ve středu informoval, že do sídla společnosti Imuna přijela ve středu jedna dodávka s rakouským evidenčním číslem, která vakcíny odvezla na letiště ve Vídni a odtud dál do Moskvy.

Vakcíny Sputnik V dodané na Slovensko v současnosti testují také v Budapešti a výsledky by měly být oznámeny ještě tento týden. Výsledky těchto testů měly rozhodnout o zahájení vakcinace Sputnikem na Slovensku. Tím, že si Rusové vyžádali měsíc na vlastní testování, se používání těchto vakcín opět odkládá.

Na Slovensku, které má téměř pět a půl milionu obyvatel, bylo dosud alespoň první dávkou vakcíny proti covidu-19 očkováno něco přes milion lidí. Podle březnové sondáže nevládní organizace Globsec by v zemi celkově mohlo být celkem očkováno sedm z deseti obyvatel - údaj zahrnuje lidi, kteří se chtějí nechat očkovat, a ty, kteří již byli očkováni.

podpis
Zdroj