Ruská tajná služba FSB tvrdí, že ruské bezpečnostní složky v neděli zabily skupinu ukrajinských sabotérů, kteří se pokoušeli dostat do Ruska. Podle pondělního prohlášení, které zveřejnily ruské tiskové agentury, čtveřice zemřela na hranicích Ukrajiny s ruskou Brjanskou oblastí.

Brjanská oblast 19:09 26. prosince 2022

Podle ruského prohlášení měli údajní záškodníci kromě střelných zbraní také podomácku vyrobené bomby a chystali se „spáchat činy terorismu a sabotáže“ (ilustrační foto) | Foto: Anna Kudriavtseva | Zdroj: Reuters

„V důsledku střetu z 25. prosince 2022 byli zlikvidováni čtyři sabotéři, kteří se pokusili proniknout na území Brjanské oblasti z Ukrajiny,“ píše se v prohlášení FSB. Zároveň bylo zveřejněno video, které ukazuje čtyři zakrvavená těla ve vojenských uniformách se zbraněmi.

Podle ruského prohlášení měli údajní záškodníci kromě střelných zbraní také podomácku vyrobené bomby a chystali se „spáchat činy terorismu a sabotáže“. Ukrajina se ihned k věci nevyjádřila.

Text pokračuje pod mapou.

Agentura AFP napsala, že nedokázala ruská tvrzení ověřit. Zároveň připomenula, že Rusko od svého vojenského útoku na Ukrajinu zažívá sérii výbuchů a dalších incidentů, které Moskva připisuje Ukrajincům.

V Brjansku například v dubnu hořel sklad paliv, kde měli naftu i ruští vojáci.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: ‚Každá válka končí diplomaticky.‘ Ukrajina podle Kuleby uspořádá mírový summit

  2. Rusové tvrdí, že zlikvidovali ‚ukrajinské sabotéry‘. Pokoušeli se proniknout do země

  3. Liberec nasázel Mladé Boleslavi sedm branek, Motor po odvolání trenéra uspěl v Hradci Králové

  4. Pohotovost v Motole během svátků denně ošetří až 260 dětí. ‚Na posílení služeb nejsou kapacity,‘ říká Ludvík

  5. Byl Jan Werich zakázaným autorem? Komunistický aparát věnoval kultuře výjimečnou pozornost

  6. Na svém posledním mistrovství světa se zapsal do historie. Messi dovedl Argentince k vysněné trofeji

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Kandidáti na prezidenta 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Danuše Nerudová, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme