Rusové útočí na Lysyčansk, poslední ukrajinskou baštu v Luhanské oblasti

5 měsíce starý 130

foto Ilustrační foto - Ruský raketomet během útoku proti ukrajinským jednitkám na neznámém místě na Ukrajině na snímku ruského ministerstva obrany z 25. června 2022.

Kyjev - Ruští vojáci dnes pokračují v útocích na Lysyčansk, který je posledním velkým městem, jež ukrajinská armáda drží v Luhanské oblasti na východě země. Informuje o tom agentura Reuters.

Ukrajinský generální štáb uvedl, že ruské oddíly se s pomocí dělostřelectva snaží blokovat město Lysyčansk z jihu. Ruskem podporovaní separatisté podle agentury TASS oznámili, že ruští vojáci do města již vstoupili z pěti směrů, agentura Reuters ale tuto informaci nemohla potvrdit.

Gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj v neděli řekl, že Rusko provádí na Lysyčansk intenzivní nálety a zničilo televizní věž a most. "Všude je vidět zkáza. Lysyčansk je téměř k nepoznání," prohlásil.

Ukrajinské úřady o víkendu informovaly, že město Severodoněck, sousedící s Lysyčanskem, již je zcela pod kontrolou jednotek ruské armády a proruských separatistů a že ukrajinské síly se z týdny obléhaného města kompletně stáhly.

Zdroj