Rusové zaútočili raketami na Záporoží

4 měsíce starý 36

„Nepřítel provedl další raketový útok na město Záporoží a na dvě vesnice v jeho okresu. Bylo vypáleno asi deset raket C300,“ uvedl ukrajinský generální štáb.

V centru města byla poškozena infrastruktura a zničeno bylo centrum pro děti se speciálními potřebami. První informace hovoří o jedné oběti.

Na Záporoží útočí ruské jednotky dlouhodobě. Nejhorší byl raketový útok ze 30. září na civilní humanitární konvoj na cestě ze Záporoží. Zahynulo 31 lidí a 88 bylo zraněno.

Útěk před mobilizací skončil pro 180 Rusů na hranicích s Gruzií

Válka na Ukrajině

V 7:30 byl vyhlášen letecký poplach po celé Ukrajině. Intenzivní raketový útok hlásí oblast Dněpru. „Ráno začal raketový útok na okres Dněpr. Informace o mrtvých a zraněných se zjišťují,“ uvedl gubernátor Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko.

V 7:35 se začaly objevovat první informace o explozích a kouři na sociálních sítích.

Ruské síly pak ostřelují i Nikopol a Kryvyj Rih raketami Grad a těžkým dělostřelectvem.

Ukrajina v neděli osvobodila vesnici Torske v Doněcké oblasti, oznámil mluvčí východního uskupení ukrajinských sil Serhij Čerevatyj. Torske je vzdálené asi 15 kilometrů východně od Lymanu, který Ukrajinci znovu dobyli minulý týden.

Nedaleko Lymanu se nachází klíčový silniční přechod přes řeku Severní Doněc, za níž se Rusko snaží upevnit své pozice. Město od května využívali jako logistický uzel pro podporu útoků v severní části Doněcké oblasti.

Zdroj