Rusové zaútočili ve vzdálenosti pouhých 20 kilometrů od hranic Polska

1 měsíc starý 77

V noci na úterý zaznamenaly ukrajinské síly jeden z největších útoků ve Lvovské oblasti na západě země. Ruské rakety vypálené z východu mířily na vojenskou základnu Javoriv nedaleko polských hranic. Protivzdušná obrana však dokázala nebezpečí eliminovat.

Protivzdušná obrana dokázala sestřelit všechny tři střely s plochou dráhou letu, jejich zbytky však po dopadu poškodily koleje a železniční infrastrukturu. „Žádné informace o mrtvých či zraněných nejsou,“ poděkoval protivzdušné obraně za jejich výkon gubernátor Lvovské oblasti Maksym Kozyckyj. Starosta Lvova Andryj Sadovyj k tomu dodal, že „žádná raketa nedopadla přímo na území Lvova,“ a to přesto, že byly vyhlášeny dva letecké poplachy.

Dále čtěte

(Týdeník FORUM)

Nový Týdeník FORUM: Pražská Ukrajinka si dojela pro mámu s bráchou do Mariupolu. Cesta jí trvala 12 dní

číst článek »

Nejvážnější informací z celého incidentu tak zůstává, že se odehrál pouhých dvacet kilometrů od hranic s Evropskou unií a NATO.

„Byl to skutečně jeden z největších útoků na Lvovskou oblast z hlediska počtu raket. Co se bude dít dál, je těžké předvídat. Proto se jděte při každém vzdušném poplachu schovat do krytu!“ varuje obyvatele města starosta Sadovyj.

Na vojenskou základnu v Javorivu Rusové zaútočili již v polovině března. Při raketovém útoku 13. března zahynulo nejméně 35 lidí a dalších 135 bylo zraněno. Útok tehdy odsoudil americký ministr zahraničí Antony Blinken.

Zdroj