V Rusku nadále rychle přibývá nakažených koronavirem SARS-CoV-2 i úmrtí spojených s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje. V pátek se však alespoň zastavily rekordní denní přírůstky zemřelých, které v předchozích čtyřech dnech stoupaly.

Moskva 14:11 17. července 2021

Pacientka moskevské nemocnice si prohlíží certifikát o očkování, který získala po obdržení vakcíny proti koronaviru | Zdroj: Reuters

V pátek přibylo 25 116 nových případů nákazy koronavirem a celkový počet infikovaných od začátku pandemie v zemi se 146 miliony obyvatel vystoupal na 5,93 milionu. Vzhledem k trvajícímu tempu šíření tak bude během pondělí podle všeho překročena šestimilionová hranice. Potvrzují to údaje zveřejněné v sobotu operativním štábem.

Nakažených covidem v Rusku dál rychle přibývá. Nejvíce jich je v Moskvě a Petrohradu

Číst článek

V poslední pracovní den tohoto týdne v Rusku zemřelo dalších 787 pacientů s nemocí covid-19. Je to opět vysoký počet, ale poprvé od pondělí se zastavily rekordní denní přírůstky úmrtí. Zatím nejvíce lidí, 799, v Rusku za jeden den v souvislosti s chorobou zemřelo ve čtvrtek.

Podle každodenně zveřejňovaných statistik operativního štábu celkový počet obětí epidemie v Rusku stoupl k dnešnímu dni na 147 655. Skutečné množství zemřelých ale bude zřejmě vyšší. Ruský statistický úřad, jenž do svých součtů zahrnuje i lidi, u nichž se virus prokázal až posmrtně, totiž k letošnímu květnu evidoval na 290 000 úmrtí spojených s covidem-19.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Vrah přezdívaný hollywoodský rozparovač dostal trest smrti. Jednou z obětí byla přítelkyně herce Kutchera

  2. Český duel o titul v Praze. Martincová vyzve ve svém prvním finále na okruhu WTA Krejčíkovou

  3. Růst počtu nakažených covidem v Rusku pokračuje. Blíží se k šesti milionům

  4. Milada Petříková-Pavlíková. První česká architektka seděla bokem, aby nerozptylovala muže

  5. Neznámá krystalická látka zastavila dopoledne provoz stanice metra Pankrác, byl to cukr

  6. V olympijské vesnici odhalili první případ koronaviru, nakažený cizinec je zapojený do organizace her

Aktuální témata

Střelba v Bělehradské, ME ve fotbale 2020 program, Euro 2020, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Olympijské hry 2022, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme