Ruští agresoři odepsali více než sto dronů. Ukrajinci zasáhli vojenské cvičiště v Jejsku

před 4 týdny 52

Ukrajinské ozbrojené síly minulý pátek úspěšně zasáhly ruské vojenské cvičiště v Jejsku v Krasnodarské oblasti. Cvičiště Rusové využívali zvláště k výcviku dronových operátorů a techniků. K akci došlo již minulý pátek, ale tisková služba ukrajinského námořnictva o ní informovala teprve nyní.

„Dne 21. června se silami a prostředky vojenských námořních sil Ukrajiny ve spolupráci s Bezpečnostní službou Ukrajiny podařilo zasáhnout objekty 726. výcvikového střediska ruské armády v Jejsku v Kranodarské oblasti,“ napsala tisková služba námořnictva.

Tato výcviková stanice je určena především k výcviku vojáků jako operátorů pro použití bezpilotních prostředků nejrůznějších typů, a to jak útočných, tak pozorovacích.

Podle zveřejněné zprávy se podařilo jedním útokem zničit minimálně 20 Shahedů, 50 útočných dronů Lancet, 40 průzkumných dronů Zala a 10 průzkumných dronů SuperCam. „Došlo také ke ztrátám mezi instruktory a technickým personálem z Jelabugy,“ zdůraznila tisková služba úspěch akce.  

Navíc to podle ukrajinské strany nebyl jediný úspěšný útok toho dne. V noci ukrajinské sebevražedné drony zasáhly řadu zařízení na zpracování ropy a další cíle v Rusku a na okupovaném Krymu.

Přečtěte celý článek