Ruští zajatci se hlásí do zvláštní jednotky. Chtějí jít proti Putinovi, tvrdí Ukrajina

4 měsíce starý 140

Tvrzení o vzniku jednotky složené z ruských zajatců nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů. „V současnosti se přihlásilo již několik stovek Rusů, a to jak řadoví vojáci, tak důstojníci,“ napsal portál.

„Nábor do jednotky se koná výlučně na základě dobrovolnosti. Ruští vojáci napíšou příslušnou žádost a poté každého kandidáta prověří ukrajinská tajná služba SBU,“ dodal web.

Ruští vojáci si při vstupu do legie Svoboda Rusku ponechávají svou uniformu, ale s ukrajinskými rozlišovacími symboly. Jsou rovnoprávní s ukrajinskými vojáky a dostávají stravu a lékařskou péči, o které v ruských ozbrojených silách mohli jen snít, tvrdí Dumskaja.

„Kromě toho dostávají výzbroj v podobě nejnovějších modelů zbraní ze zemí NATO, které se podstatně liší od bídného stavu zastaralých zbraní, s nimiž nedávno přišli do naší země,“ dodal ukrajinský web.

Web se nezmínil o konkrétním nasazení ruské jednotky do bojů. Deník RBK-Ukrajina informoval o ruských legionářích pod titulem „Výcvik začal“ a přinesl snímky ze sociálních sítí, na kterých se Rusové seznamují se švédsko-britskou protitankovou střelou NLAW.

Zdroj