Rybáři mohou chodit na ryby i po zákazu vycházení v 21.00. Ve čtvrtek o tom na svém webu informovalo ministerstvo zemědělství. Výjimku mají také myslivci, je povolený lov za účelem dodržení plánu lovu nebo předcházení škodám, které by zvěř mohla napáchat. Při společném lovu se musí dodržovat rozestupy a lovci musí mít nasazené roušky. Nesmí se také konat společenské akce před a po lovu.

Praha 17:16 4. března 2021

Lidé, kteří ryby vylovují, nemusí mít ochranu dýchacích cest, musí ale dodržovat rozestupy. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay

„Rybaření je vyňato i ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21.00 a 4.59. Zároveň není omezen výkon funkce rybářské stráže. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit, například zarybňování,“ informuje úřad.

Kvůli suchu chybí voda v rybnících i jejich přítocích. Z řek už začínají mizet ryby, varují rybáři

Číst článek

Lidé, kteří ryby vylovují, nemusí mít ochranu dýchacích cest, musí ale dodržovat rozestupy.

Stát podobně umožňoval lov a rybaření i při předchozích nouzových stavech a lockdownech. Při první koronavirové vlně mohli myslivci lovit individuálně, podobně mohli individuálně rybáři chodit na ryby.

Na podzim se zákaz více než 20 lidí na vnějších hromadných akcích nevztahoval na hony zvěře a výlovy rybníků. Nesměla ale na ně navazovat společenská shromáždění.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ‚Mám pivo v ruce, nemusím mít roušku.‘ Policisté v Ostravě spoutali ženu bez ochrany úst a nosu

  2. Biatlonistky na úvod domácího Světového poháru propadly, české kvarteto doběhlo na 18. místě

  3. Chemická kotva, úhlová bruska nebo řízení ještěrky. Herci Nosek a Slaný vyměnili jeviště za stavbu

  4. Rybáři můžou na ryby i přes zákaz vycházení. Výjimka se vztahuje na myslivce, povolen je lov

  5. ONLINE: Česko bude mít novou hlavní hygieničku. Rážovou v půli března vystřídá Svrčinová

  6. Příspěvek až 370 korun lidem v karanténě podpořil i Senát. Chybí už jen podpis prezidenta

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme