S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 9 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

před 2 týdny 39

Ať už se chystáte na dovolenou a přemýšlíte nad optimální trasou, nebo byste rádi prozkoumali okolí na kole či jste se odhodlali vydat se na pěší túru, ve všech případech se vám může náramně hodit navigace. Vybrali jsme ze široké nabídky devět aplikací pro Android a iOS, které vám naplánují nejlepší cestu. Protože nechceme určovat žádné pořadí, seřadili jsme je podle abecedy.

Apple Maps – s nakousnutým jablkem

Plusy

  • Integrace s ekosystémem Apple
  • Poměrně dobře funkční navigování.
  • Podrobné zobrazení měst a budov

Minusy

  • Pomalé aktualizace mapových podkladů
  • Méně podrobné a aktuální dopravní informace
  • Nejsou k dispozici pro Android

Protože v našem  přehledu nebudou chybět Mapy Google, neměli bychom nechat stranou pozornosti ani Apple Maps. Tato aplikace nabízí intuitivní rozhraní a je integrovaná s dalšími službami Apple, díky čemuž umožňuje plynulé a bezproblémové používání na různých zařízeních, jako je iPhone, iPad, Apple Watch a Mac. Najdete ji předinstalovanou ve všech zařízeních Apple a je k dispozici také v App Storu.

Klepněte pro větší obrázek Apple Maps

Po kritice, která se na aplikaci snesla krátce po jejím uvedení na trh, se Apple Maps snaží opravit své počáteční chyby. Jednou z výhod je možnost používat k zadávání hlasových příkazů hlasovou asistentku Siri. Mezi zásadní funkce patří hlasové pokyny „turn-by-turn“, interaktivní 3D mapy a grafika pro řazení do správného jízdního pruhu.

Mapy od Applu umí automaticky uložit místo, na kterém jste zaparkovali auto, což se hodí zejména při cestách do neznámých oblastí. K dalším zajímavostem patří například funkce virtuálního průvodce či informace o počasí a indexu AQI pro vybrané místo.

Jedním z hlavních problémů Apple Maps v České republice je relativně pomalá aktualizace mapových podkladů. To může vést k tomu, že nové silnice, změny v dopravním značení nebo nové stavby nejsou v mapách zobrazeny, což může ovlivnit přesnost navigace. Některé pokročilé funkce nejsou dostupné pro všechna města v České republice.

Přečtěte celý článek