"S tou vlajkou jděte pryč." Ukrajinskou fanynku v Cincinnati vykázali ze zápasu Rusek

1 měsíc starý 15

 Reuters

Probíhal vyrovnaný první set ruské bitvy mezi Annou Kalinskou a Anastasijí Potapopovou, když slezla rozhodčí z umpiru a otočila se směrem k tribuně na jednu z divaček. Ta byla zabalená to žlutomodré vlajky a na hlavě měla tradiční ukrajinský vinok, věnec z květin.

"To není hezké sedět tady s touhle vlajkou," citoval slova sudí známý americký novinář Ben Rothenberg na Twitteru.

Dívka jménem Lola, která žije poblíž tenisového centra v Cincinnati, se ohradila. "Není hezké napadnout cizí zemi," odpověděla.

Rozhodčí prý reagovala na stížnost jedné z hráček, které se přítomnost Ukrajinky v hledišti nelíbila. Zakročit tak přišel šéf ochranky, který fanynku požádal, aby šla s vlajkou pryč. 

Podle Rothenberga se sedící dívky někteří další fanoušci zastali, ale nebylo to nic platné. Lola chtěla předejít konfliktu, a tak tribunu opravdu opustila. 

"Šéf ochranky argumentoval tím, že ukrajinská vlajka je příliš velká, přesahuje 18×18 palců. Ale to samozřejmě nebyl hlavní důvod. Všichni, kdo někdy byli v areálu turnaje v Cincinnati vědí, že vlajky, které tu kolem léta vlají, jsou kolikrát i větší než tahle," dodal americký tenisový novinář, který v minulosti psal pro New York Times nebo magazín Racquet.

Protože Lola odmítla vlajku zkrátit nebo zničit, místní security ji prý doprovodila na parkoviště, kde si mohla vlajku uložit do auta a teprve pak se mohla do areálu zpět vrátit.

Zápas nakonec ovládla Kalinská. Do hlavní fáze turnaje se ale shodou náhod dostaly obě Rusky. Potapovové pomohlo odhlášení zraněné Češky Karolíny Muchové a získala místo v pavouku jako lucky loser.

Zdroj