Sabotáž v Rusku. U hranic s Ukrajinou někdo zničil koleje používané k invazi

4 měsíce starý 113
Sabotáž v Rusku. U hranic s Ukrajinou někdo zničil koleje používané k invazi

„V Šebekinském distriktu došlo k poškození železničních tratí. Na místě nejsou žádné oběti ani zranění, zničena byla pouze trať,“ uvedl Gladkov.

Podle ukrajinských médií lze ale z fotografií předpokládat, že byl vyhozen do povětří most, přes který koleje vedly. Poškozenou trať využívá ruská armáda k přepravě vojáků a vojenského vybavení do ukrajinské Charkovské oblasti, sabotáž tak narušila logistiku ruské invaze na Ukrajinu.

Agentura UNIAN naznačila, že se jedná o práci partyzánů. Ruské ministerstvo obrany totiž vpředvečer útoku oznámilo, že se na svém území připravuje na partyzánskou válku.

The railway near🇷🇺Belgorod bringing military equipment and troops to the🇺🇦Kharkiv Oblast was blown up this morning, Russian governor said.
This will slow down🇷🇺attack in the east of Ukraine since the🇷🇺military logistics is done primarily by railways.https://t.co/1pfPfLBk8l pic.twitter.com/F8DfJh7B38

— Euromaidan Press (@EuromaidanPress) April 12, 2022

Představitelka ukrajinského ministerstva obrany Anna Maljarová odmítla sdělit, zda za útokem na železnici stojí ukrajinské ozbrojené síly.

Ukrajinská rozvědka ale už dříve poznamenala, že ruské speciální služby provádějí cíleně teroristické útoky na území Ruska, aby posílily protiukrajinskou náladu mezi obyvatelstvem.

Bělgorod se na začátku dubna stal terčem útoků vrtulníků, které úspěšně zničily sklad nafty a benzinu. Ostřelovány byly i další objekty. Vrtulníkům se navíc podařilo na ruské území proletět, aniž by je zaznamenala protivzdušná obrana. Ukrajina odpovědnost za útok nepotvrdila ani nevyvrátila.

podpis
Zdroj