Salač po zdravotní pauze vybojoval v Austinu bod

před 2 týdny 27

ELF Marc VDS Racing Team

Salač se do světového šampionátu vrátil po pauze, kdy kvůli operaci předloktí vynechal Velkou cenu Portugalska.

Jezdec týmu Marc VDS Racing po startu ze sedmé řady hned v prvních metrech poskočil na hranici bodované patnáctky. O několik kol později se do ní český závodník probojoval.

Salačovo trápení s novými pneumatikami Pirelli ale pokračovalo i na americkém okruhu a posunout se výše v pořadí Velké ceny už nedokázal.

Španěl Sergio Garcia se dnešním vítězstvím posunul do čela šampionátu Moto2 o pouhé dva body před Joe Robertsem, který v domácím závodě obsadil druhé místo. Třetí dojel Garciův krajan Fermín Aldeguer. Dosavadní lídr MS, další Španěl Aron Canet, nezvládl start z pole position a v Austinu dojel až devátý.

Závod nejmenší třídy Moto3 vyostřil boj o titul. V Austinu vyhrál Kolumbijec David Alonso před Danielem Holgadem ze Španělska. Jezdec na stroji CFMoto tak po třech odjetých Velkých cenách stáhl náskok závodníka GasGasu na pouhé dva body.

Velká cena Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Alonso (Kol./CFMoto) 31:38,427, 2. Holgado (Šp./GasGas) -5,163, 3. Piqueras (Šp./Honda) -5,176, 4. Jamanaka (Jap./KTM) -5,676, 5. Muňoz (Šp./KTM) -13,285, 6. Suzuki (Jap./Husqvarna) -13,730.

Průběžné pořadí (po 3 z 21 závodů): 1. Holgado 65, 2. Alonso 63, 3. Kelso (Austr./KTM) 28, 4. Ortolá (Šp./KTM) 23, 5. Suzuki 22, 6. Veijer (Niz./Husqvarna) 21.

MotoGP - sprint: 1. Viňales (Šp./Aprilia)  20:27,825, 2. M. Márquez -2,294, 3. Martín (oba Šp./Ducati) -4,399.

19:15 Moto2,

21:00 MotoGP - hlavní závod

sunul na hranici bodované patnáctky, do níž o pá kol později pronikl.