Sázející z Česka vyhrál téměř 235 milionů

1 měsíc starý 13

V pátečním tahu evropské hry Eurojackpot trefil neznámý sázející z Česka všechna čísla, což mu přináší výhru 234 900 000 korun. Tuto částku mu stát sice podle zákona zdaní o 15 procent, ale i tak si přijde na více než 200 milionů. Jde o jednu z největších výher, jakou kdy tuzemská loterijní společnost Sazka vyplatila.

Foto: Sazka

Ilustrační foto

Článek

Vysokou výhru z posledního březnového dne potvrdila Sazka na svém webu.

Kdyby se tipujícímu povedl stejný počin jako nyní – trefil všech pět čísel a dvě dodatková – i o týden dříve, tak by vyhrál dokonce 1,5 miliardy Kč, což by byla druhá největší výhra v historii ČR.

V květnu 2015 si pro rekordní částku 2,466 miliardy přijel muž, o němž Sazka pouze uvedla, že je z Pardubického kraje.

Loterijní společnost musí kvůli legislativě totožnost výherců tajit.

„Česká republika je na desátém místě z osmnácti států (zapojených do Eurojackpotu) s 80 milionáři s výhrami v hodnotě celkem 4,6 miliardy,“ doplnila mluvčí Sazky Pavla Hobíková.

Přihlásil se výherce rekordních 2,9 miliardy. Dán měl los zmačkaný v zásuvce

Koktejl

Výběr článků

Ve Středočeském kraji zdražuje jízdné

Ve Středočeském kraji od soboty zdražuje jízdné v autobusech a vlacích zařazených do Pražské integrované dopravy (PID). Důvodem je růst nákladů na elektřinu...

Jak selfie ničí lidské životy

Chytré telefony jsou hitem posledním let. Můžete s nimi natáčet a fotit kdeco, bez potřeby nosit s sebou profesionální fotoaparát, pokud nechcete opravdu...

Načítám

Zdroj