Schick opět hrdinou Leverkusenu. V nastavení rozhodl o výhře nad Hoffenheimem

před 1 měsíc 27

Reuters

Leverkusen byl od začátku lepší, ale v 33. minutě se hosté, za které celý zápas odehráli Pavel Kadeřábek a David Jurásek, po ojedinělém brejku dostali do vedení zásluhou Beiera.

Domácí měli dál výraznou převahu, ale obrat se jim povedl až v úplné koncovce.

Nejprve v 88. minutě srovnal Andrich a vzápětí Schick usměrnil z malého vápna do brány centr. V březnu to byl už jeho čtvrtý gól v nastaveném čase.

Tři dal po vypršení základní hrací doby ve dvou zápasech s Karabachem v osmifinále Evropské ligy.

Hráči Bayeru, z jehož lavičky sledovali výhru Matěj Kovář a Adam Hložek, oslavili vítězně páteční oznámení trenéra Xabiho Alonsa o pokračování v angažmá.

Leverkusen prodloužil sérii neporazitelnosti na 39 zápasů a v čele tabulky má třináctibodový náskok na druhý Bayern Mnichov, který se večer utká s Borussií Dortmund.

Uzdravený Tomáš Čvančara poprvé od 20. prosince nastoupil k ligovému zápasu za Mönchengladbach, domácí prohře 0:3 s Freiburgem ale nezabránil. Český útočník v 62. minutě vystřídal Siebatcheua a odehrál 29 minut.

Brémy doma podlehly Wolfsburgu 0:2. Jiří Pavlenka zůstal na lavičce Werderu, stejně tak Václav Černý za vítěze do hry nezasáhl.

Frankfurt doma remizoval s Unionem 0:0, Alex Král setrval mezi náhradníky berlínských hostů.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Leverkusen - Hoffenheim 2:1 (88. Andrich, 90.+1 Schick - 33. Beier), Brémy - Wolfsburg 0:2 (45.+4 Lacroix, 84. Majer), Eintracht Frankfurt - Union Berlín 0:0, Lipsko - Mohuč 0:0, Mönchengladbach - Freiburg 0:3 (7. Gregoritsch, 47. Röhl, 58. Doan).

1. Leverkusen 27 23 4 0 68:19 73
2. Bayern Mnichov 26 19 3 4 78:31 60
3. Stuttgart 26 18 2 6 60:31 56
4. Lipsko 27 15 5 7 60:32 50
5. Dortmund 26 14 8 4 53:32 50
6. Eintracht Frankfurt 27 10 11 6 42:35 41
7. Freiburg 27 10 6 11 39:48 36
8. Augsburg 26 9 8 9 43:42 35