Schick se pět týdnů po zranění lýtka zapojil do tréninku fotbalistů Leverkusenu

4 měsíce starý 28

 Reuters

Schick utrpěl 18. února v ligovém utkání v Mohuči trhlinu v levém lýtkovém svalu a od té doby nehraje. Začátkem března vyšetření ultrazvukem neukázalo ani náznak ruptury v lýtku a lékaři dali šestadvacetiletému kanonýrovi zelenou k návratu na hřiště.

Druhý nejlepší střelec bundesligové sezony s 20 góly ale dosud trénoval jen individuálně a musel být vyřazen z nominace národního týmu. Ten minulý čtvrtek prohrál v semifinále play off o postup na mistrovství světa ve Švédsku 0:1 v prodloužení a dnes sehraje přípravu ve Walesu.

Schick dnes poprvé absolvoval větší zátěž se spoluhráči. "Patrik byl schopný dokončit mnoho částí tréninku se sníženou intenzitou," řekl pro web Leverkusenu švýcarský trenér Gerardo Seoane.

Návrat českého útočníka nechce uspěchat, ale jeho start proti Hertě nevyloučil, zvlášť s ohledem na rozsáhlou marodku Bayeru. "V současné personální situaci by samozřejmě jeho návrat byl důležitý. Jsem si jistý, že pro nás bude velkým přínosem ve zbývajících utkáních," dodal kouč třetího celku tabulky.

Zdroj