Schumachera je mi líto, nemá kolem sebe správné lidi, tvrdí Ecclestone

6 měsíce starý 13

Schumachera je mi líto, nemá kolem sebe správné lidi, tvrdí Ecclestone

Podle něj nemá stáj Haas dostatečné kvality na to, aby syna sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera vedla ideální cestou.

"Je to jméno, které ve formuli 1 musí být, ale je mi ho trochu líto, protože má kvality na to, aby dosáhl více než s lidmi, s nimiž je teď. Nejsem si jistý, že se tam toho může příliš naučit," netajil rozpaky devadesátiletý Ecclestone v rozhovoru pro deník The Telegraph.

Syn německé motoristické legendy je ve 22 letech šampionem sérií F3 či F2 a rovněž patří k členům akademie Ferrari, tedy týmu, kde jeho otec získal pět mistrovských titulů.

Haas by ale neměl podle prognóz do letošních bojů o přední příčky příliš zasáhnout a kvůli změnám pravidel pro příští rok zřejmě nebude ani svůj vůz příliš vyvíjet.

"Perfektním týmem pro Micka by byl Red Bull, který má na to vyhrávat závody a lidi, jež ho mohou dobře podporovat. Jeho výkon v F2 byl skvělý, ale s tímhle týmem to nebude mít snadné zopakovat," prohlásil Ecclestone.

U krajana Lewise Hamiltona má zase výhrady k jeho aktivitám v rámci hnutí Black lives matter. "Kdybych se ještě v F1 pohyboval, pak bych nikomu nošení triček na pódiu nedovolil. Na sto procent by tu nebyl tenhle byznys s klekáním před závody," uvedl Ecclestone.

"Jeho otci jsem i řekl, že by si měl Lewis dávat pozor, protože je využíván lidmi, kteří na té kampani vydělávají, a nikdo neví, kam ty peníze jdou," doplnil.

Téma boje proti rasismu rozdělilo bývalého promotéra a aktuálního šampiona už v dřívější sezoně, kdy Ecclestone aktivity hnutí taktéž kritizoval a nechal se slyšet, že "černoši jsou často větší rasisté než běloši". Hamilton zase jeho výroky označil z "ignorantské" a "bez znalosti věci."

Vedení F1 následně i založilo pracovní skupinu pro rozmanitost a rovnoprávnost, jejíž součástí se stal i Hamilton. "Celá F1 společně podporuje projekt WeRaceAsOne a jezdci mohou libovolně vyjádřit svou iniciativu před každými závody," prohlásil mluvčí seriálu.

Nová sezona formule 1 odstartuje v neděli závodem v Bahrajnu.

Zdroj