Schvaloval na internetu terorismus, soud ho za to poslal na šest let za mříže

1 měsíc starý 3

Schvaloval na internetu terorismus, soud ho za to poslal na šest let za mříže

Čermák pod přezdívkou Ssman video z útoku komentoval na serveru, kde se podobný násilný obsah běžně objevoval a uživatelé se k němu v komentářích vyjadřovali. Státní zástupkyně ho za tento komentář obvinila z podpory a propagace terorismu. "Byl to komentář na to, že teď se karty obrátily a najednou je tu jiný psychopat, který střílí na muslimy," uvedl muž. Později naznačil, že lituje, že video takto komentoval, protože se kvůli tomu teď ocitl před soudem.

Muž se snažil obhájit přes otazníky, které ve svém příspěvku použil. "Obžalovaný sice umístil za komentář čtyři otazníky a vykřičník, nemyslel to však jako pochvalu, ale výzvu k zamyšlení pro ostatní komentátory," uvedl podle serveru iDNES.cz obhájce.

"Obžalovaný nevyjádřil lítost nad činem, ale jen nad sebou samým. Z toho samotného znění komentáře jde odvodit, že se nejednalo o kritiku, ale o pochvalu," řekl soudce při odůvodnění verdiktu, kterým je nepodmíněný šestiletý pobyt ve vězení. Rozsudek zatím není pravomocný, muž se plánuje odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Zdroj