Šebrle se vrací k atletice. Moderování mu v tom nepřekáží, jen musí oželet golf

3 měsíce starý 19

Jedním z nových Šebrleho svěřenců je držitel českého halového juniorského rekordu v sedmiboji Ondřej Kopecký. Naposledy mu pomáhal ve zlepšení výkonnosti kouč Jiří Čechák, který dříve vedl i slavného zlatého olympionika. Společné mají i to, že si chodí zahrát kamarádské fotbalové zápasy, na kterých si spolupráci domluvili.

Skupinky pak dotvořili ještě desetibojaři Marek Lukáš a Lotyš Reinis Kregers. Pro Šebrleho se oproti aktivním letům prakticky nic nemění – stejně jako dříve vyráží do pražských Dejvic na stadion Juliska. Jen tentokrát nepřijímá pokyny, ale rozdává je.

„Už předtím mi Ondra říkal, jestli bych mu neporadil. Trénoval částečně v Pardubicích, tyči se věnoval v Praze, cítil, že to nebylo ideální. Bavili jsme se, jestli bych mu nepsal tréninky, ale to by nefungovalo, a tak došlo na variantu, jestli bych ho netrénoval naplno,“ řekl Šebrle pro Sport.cz po návratu k atletice.

Bývalý držitel světového rekordu si také pochvaloval, že z hlediska moderování není i přes momentální větší vytížení problém díky tomu, že se v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS točí více moderátorských dvojic. „Jen na golf už nebude čas,“ zmínil svůj velký koníček, který musí kvůli trénování ustoupit do pozadí.

V souvislosti s profesí kouče nemusí pro rady chodit daleko. Zaprvé sám mistr světa i Evropy za více než 20letou kariéru nabíral hromadu zkušeností, za druhé jeho manželka Eva už delší dobu trénuje v pražském oddílu Aritma.

46letý Šebrle sice ukončil kariéru v roce 2013, ovšem v tu chvíli se pro něj desetiboj ani celkově atletika nestaly zakázanými slovy. „Nikdy jsem z atletiky nevypadl, sledoval jsem pořád, jak si kluci vedou,“ podotkl.

Zdroj