Náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Aleksi Šedo skončí k úternímu dni ve své funkci. Na twitteru to oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jako důvod Šedova odchodu uvedl rozdílné představy o fungování zdravotnictví.

Praha 8:42 26. ledna 2021

Aleksi Šedo končí jako náměstek ministra zdravotnictví | Foto: Kateřina Cibulka | Zdroj: Český rozhlas Plus

Šedo na ministerstvo zdravotnictví nastoupil v září, kdy na pozici náměstka tehdejšího šéfa resortu Adama Vojtěcha nahradil Romana Prymulu. Do minulého roku stál také ve vedení lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Jan Blatný: Dohodli jsme se s panem náměstkem Aleksi Šedem, že dnes skončí ve funkci. Pana profesora si velmi vážím, ale bohužel se nesetkaly naše představy o fungování sekce zdravotní péče. Panu Šedovi děkuji za vše, co pro ministerstvo udělal, a přeji mu úspěchy v další práci.

— Ministerstvo zdravotnictví (@ZdravkoOnline) January 26, 2021

Veřejnost si ho mohla všimnout během studie kolektivní imunity, kdy informoval skrze média o testování v Praze. Promoval na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze v roce 1986. O čtyři roky později získal titul kandidáta věd v oboru lékařská biochemie, v roce 2002 byl jmenován profesorem v oboru biochemie a patobiochemie.

Šedo je mimo jiné také přednostou Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty UK.

Připravujeme podrobnosti.

tzr

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Šedo končí jako náměstek ministra zdravotnictví. ‚Naše pohledy na zdravotní péči se liší,‘ uvedl Blatný

  2. Třicet let od malé privatizace. Kdo měl peníze, mohl v dražbě koupit drogerii nebo pekařství

  3. ONLINE: Počet nakažených oproti minulému pondělí klesl o několik stovek. Česko hlásí 6910 případů

  4. Hniličku po rezignaci na poslanecký post nahradí ve sněmovně bývalý místostarosta Rakovníka Samaš

  5. Sutter zmrazil Ottawu hattrickem, další góly přidali spoluhráči a Vancouver zvítězil 7:1

  6. Výběr z médií: Zeman na čínské konferenci, sexuální predátor z dokumentu V síti i pomalé očkování

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme