Šéf lékařské komory: Babiš je mazaný obchodník, odměny zdravotníkům schválně zdržuje

1 měsíc starý 10

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se pro Novinky.cz vyjádřil k tomu, že vláda ze slíbených odměn pro zdravotníky za podzimní vlnu epidemie udělala odměny celoroční, které do sebe rovnou zahrnou i celý rok 2021. Připadá mu to ze strany premiéra Babiše trapné.

Premiér ještě v prosinci sliboval, že odměny zdravotníkům budou za tři měsíce: za říjen, listopad a prosinec. Nyní však vláda otočila a zdravotníkům přislíbila odměnu 75 000 Kč, která do sebe kromě zmíněných měsíců zahrne i celý rok 2021.

„Premiér Babiš je mazaný obchodník. Ví, že když se záležitost s odměnami bude dlouho protahovat, tak za jedny peníze spolkne vlnu podzimní i jarní. A kdo ví, co nás ještě čeká. Je to samozřejmě trapné. Je vidět, že pro vládu zdravotníci prioritou nejsou,“ řekl Kubek Novinkám.

Prezident České lékařské komory zároveň dodal, že jsou zdravotníci v Česku armádou, která od počátku pandemie ještě neměla prostor se nadechnout. „My jsme armáda, která nedobojovala podzimní bitvu a bez jakéhokoli oddechu nás vláda nahnala do vlny povánoční. To nemůže žádná armáda vydržet,“ řekl.

Zdroj