Šéf největší tuzemské pojišťovny VZP dostane rekordní odměnu

3 měsíce starý 59

Správní rada největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP, která se sešla potřetí v novém složení, rozhodla v pondělí o odměně pro ředitele Zdeňka Kabátka.

Přijde si letos na finanční bonus ve výši 1 309 500 korun hrubého. Pro Seznam Zprávy to potvrdilo několik členů správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Seznam Zprávy v ukrajinštině

Plat ředitele VZP je ve výši 225 tisíc korun. A roční odměnu může získat až do výše těchto šesti měsíčních platů. Tedy až 1,35 milionu korun hrubého. Letos mu tedy schválila správní rada odměnu ve výši 97 procent.

Například v posledních dvou letech si Zdeněk Kabátek přišel na odměnu o trochu nižší, a to 1,282 milionu.

Téměř polovina ředitelova ročního bonusu nyní závisí na tom, jestli splní strategické cíle Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Ta musí udržet, nebo dokonce zvýšit počet svých pojištěnců. Z jedné čtvrtiny pak odměna ředitele závisí na tom, jak se bude pojišťovně finančně dařit nebo zda se nezvýší výše pohledávek.

Kabátek pak dostává odměnu také podle toho, jestli se VZP podaří zvýšit počet praktických nebo zubních lékařů. A také je pro výši jeho odměny důležité, aby vzrostl počet lůžek následné péče.

Jaké odměny dostal ředitel VZP Zdeněk Kabátek?

Rok 2021 – 1,282 milionu korun

Rok 2020 – 1,282 milionu korun

Rok 2019 – 1,14 milionu korun

Rok 2018 – 1,215 milionu korun

Rok 2017 – 1,3 milionu korun

Rok 2016 – 1,2 milionu korun

Rok 2015 – 1,17 milionu korun

Rok 2014 – odměny se vzdal

Na začátku loňského roku se přitom Kabátek ocitl pod tlakem. Došlo k tomu poté, co se v té době objevila informace, že se nechal přednostně očkovat proti covidu-19 v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný (za hnutí ANO) Kabátka v této souvislosti vyzval, aby z toho vyvodil důsledky. Kabátek ale odmítl rezignovat. Správní rada se poté usnesla, že žádné právní předpisy neporušil, ve funkci ho proto podržela.

Zdroj