Za účast na nepovolené party v teplickém hotelu podnikatele Petra Bendy, který měl být kvůli opatřením proti koronaviru uzavřen, dostal ředitel teplické věznice Petr Blažek kromě odvolání z funkce i finanční postih. Ve středu to uvedl server Seznam Zprávy. Lednovou oslavu stále prověřuje teplický magistrát, 17 lidem hrozí pokuta až 20 000 korun. Rozhodnuto by mohlo být koncem dubna.

Teplice 15:08 21. dubna 2021

Na oslavu padesátin Petra Bendy dorazil také bývalý premiér Jiří Paroubek | Foto: Ladislav Křivan / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Blažek jako ředitel skončí 30. dubna, od nadřízených dostal navíc kázeňský trest. Vedení Vězeňské služby s ním už podle zjištění Seznam Zpráv ukončilo řízení vedené kvůli podezření z přestupku.

Ředitel věznice v Teplicích odchází z funkce. Důvodem může být účast na zakázané oslavě

Číst článek

„Pan ředitel byl kázeňsky potrestán,“ uvedla mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Blažek informaci potvrdil. „Byla mi v rámci kázeňského řízení udělena finanční sankce,“ napsal serveru Blažek. O jakou částku jde, říct nechtěl. Neupřesnila ji ani mluvčí s odkazem na to, že se k věci nemůže vyjadřovat.

V teplické věznici Blažek působí od roku 1999. Byl nejdřív vedoucím oddělení vězeňské a justiční stráže a později zástupcem ředitele.

Za Blažka se dříve postavil v souvislosti s někdejším vlivným politikem ČSSD Davidem Rathem generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal. Podle ústeckého krajského státního zastupitelství se totiž k Rathovi ve věznici přistupovalo jinak než k ostatním vězňům, mohl třeba nosit vlastní oblečení namísto vězeňského.

Lednové oslavy v teplickém hotelu se účastnil například tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák či bývalý premiér Jiří Paroubek. Poslanecký mandát složil kvůli účasti na oslavě Milan Hnilička. Husáka odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar.

Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignovali také šéf teplického fotbalového klubu Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Sněmovna zrychleně schválila prodloužení bonusu pro lidi v karanténě. Má platit do konce června

  2. Zásah detektivů kvůli bojům na Ukrajině: do Slaného si přišli pro šéfa domobraneckého spolku

  3. Prezident jmenoval ministrem zahraničí Kulhánka. Nový šéf diplomacie označil za prioritu kontinuitu

  4. Plíšková zahájila turnaj ve Stuttgartu vítězně, v prvním kole udolala domácí Korpatschovou

  5. Šéf teplické věznice odešel z funkce kvůli nelegální party. ‚Byla mi udělena i finanční sankce,‘ řekl

  6. Ruská policie se připravuje na demonstrace k podpoře Navlného. Podniká domovní prohlídky a zatýká

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme