Šéfka Evropského parlamentu Metsolová je v Praze. Uctila památku obětí střelby na filozofické fakultě

před 2 měsíce 68

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolová dorazila ve středu do Prahy, kde nejprve společně s rektorkou Univerzity Karlovy Milenou Králíčkovou a předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) uctily památku obětí prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. S Pekarovou Adamovou následně hovořila o bezpečnosti, odolnosti i nedostatečném zapojení Čechů do institucí Evropské unie. Metsolová do Česka zavítala v rámci návštěv všech členských států Evropské unie před červnovými volbami do Evropského parlamentu.

Metsolová na tiskové konferenci poté uvedla, že by by chtěla, aby více Čechů než obvykle hlasovalo v eurovolbách. Evropský parlament je podle ní místem, kde se rozhoduje o směřování Evropy.

Předsedkyně EP ještě předtím uctila památku obětí tragické události filozofické fakultě, kde před Vánocemi pachatel zastřelil čtrnáct lidí a dalších pětadvacet lidí zranil.

Odpoledne bude Metsolová také jednat s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Poté ji na Pražském hradě přijme prezident Petr Pavel, ve Strakově akademii se setká s premiérem Petrem Fialou (ODS). Večer se na Vysoké škole ekonomické zúčastní debaty se studenty na téma „Rozhodujeme společně: Jakou Evropu chceme?“.

Metsolová je předsedkyní Evropského parlamentu od ledna 2022, Česko naposledy navštívila v dubnu 2023 při příležitosti konference předsedů parlamentů zemí EU.

Přečtěte celý článek