Senegal proti Egyptu znovu zvládl penaltový rozstřel a postoupil na MS do Kataru

4 měsíce starý 38

Reuters

Ghaně stačila remíza 1:1 v Nigérii. Po bezbrankovém duelu na domácím hřišti ji posunulo dál pravidlo o venkovních gólech, které v africké zóně na rozdíl od evropských soutěží stále platí.

Egypt šel do odvety na nově otevřeném stadionu v senegalském Diamniadiu s vedením z úvodního duelu, ztrátu domácích hráčů ale smazal už po třech minutách útočník Dia. Senegal soupeře přestřílel 26:5, odveta ale nakonec stejně jako únorové finále afrického šampionátu v Kamerunu dospěla do penaltového rozstřelu.

A v něm opět uspěli "Lvi z Térangy". Egypťané proměnili jediný ze čtyř pokusů, selhala i hvězda Liverpoolu Salah. Jeho spoluhráč z klubu Mané naopak stejně jako před necelými dvěma měsíci udržel nervy, závěrečnou penaltu poslal nekompromisně doprostřed brány a zařídil svému týmu cestu na šampionát.

Ghana před čtyřmi roky v Rusku chyběla a k návratu na největší světový turnaj ji přiblížil už v 11. minutě kapitán Partey. Záložník Arsenal napřáhl zpoza vápna a prostřelil nejistého gólmana Uzoha. Ve 22. minutě srovnal z penalty Troost-Ekong, Nigérie už ale obrat nedotáhla.

Od 21:30 se dohrávají další tři dvojzápasy, ze kterých vzejdou zbývající postupující z africké zóny kvalifikace.