Ruští policisté zadrželi penzistku, která si usmažila vajíčka na věčném ohni ve válečném památníku ve městě Puškino u Moskvy. Pětašedesátileté ženě nyní za hanobení obětí druhé světové války hrozí až tříměsíční pobyt za mřížemi, uvedl zpravodajský server Newsru.com.

Video Moskva 9:18 8. dubna 2021

Úřady se o věc začaly podle portálu zajímat až poté, co se na sociálních sítích začalo šířit video zachycující ženu, jak smaží vajíčka na věčném ohni v památníku nazvaném Truchlící matka. Po zatčení žena vysvětlila, že potřebovala teplé jídlo a že není zvyklá stravovat se v restauracích. V dětství ji ale naučili, že člověk si má dopřát snídani, oběd a večeři.

‚Ohyzdnost.‘ Studenti akademie v Petrohradě protestují proti výstavě údajné milenky exministra

Číst článek

Server dodal, že před pár dny ve Volgogradu začaly úřady trestně stíhat za obdobný prohřešek muže, který si v opilosti zapálil cigaretu od věčného ohně na hrobu, ve kterém jsou pochováni vojáci padlí v bojích proti nacistům v jedné z přelomových bitev druhé světové války. Tehdy se ale nynější Volgograd jmenoval Stalingrad.

Puškino leží asi 30 kilometrů od Rudého náměstí v centru Moskvy a 17 kilometrů od okružní dálnice MKAD, vymezující okraje hlavního města. Na podzim 1941 se frontová linie nalézala jen 25 kilometrů od Puškina. Desítky tisíc obyvatel města a jeho okolí byly odvedeny do Rudé armády, další se podíleli na výstavbě polních opevnění, které pomohly ubránit Moskvu před německou ofenzívou.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Seniorka si v Moskvě smažila vejce na památníku. Za hanobení válečných obětí jí hrozí pobyt ve vězení

  2. Durant se po zranění vrátil ve velkém stylu, Brooklyn v NBA převálcoval soupeře téměř o 30 bodů

  3. ONLINE: Testy v Česku odhalily 7015 nakažených. Reprodukční číslo stouplo z 0,67 na 0,73

  4. Prezident chce do Česka mermomocí dostat Sputnik V, proto musel Blatný odejít, soudí komentátor Honzejk

  5. Hokejisté Toronta zvládli přestřelku s Montrealem, Nosek prohře Vegas v St. Louis nezabránil

  6. Výběr z médií: vliv vysokoškolských titulů při hledání práce, vlak mezi Znojmem a Vídní i rostoucí ceny aut

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme