Sequent Titanium Elektron. Nové samonabíjecí hodinky s průhledným ciferníkem

2 měsíce starý 17

Značka Sequent je ve světě známá především v souvislosti se samonabíjecími chytrými hodinkami. Firma, která při vývoji hodinek první generace spolupracovala i s českými experty, před dvěma lety prorazila na Kickstarteru. V současné době uvádí do prodeje další model hodinek, Titanium Elektron, které se budou i nadále nabíjet automaticky, pouze díky pohybům vaší ruky.

Výrobce u hodinek vsadil na vzhled běžných mechanických hodinek, které obohatil o chytré funkce. Základem je přesný čas (přesnost na +-0,3 vteřiny/den), který doplňuje až dvouletá výdrž ve stand-by. Pokud necháte hodinky ležet v šuplíku 24 hodin, ručičky se sice hýbat nebudou, hodinky však budou nadále tikat. Stačí hodinky nasadit na zápěstí a jejich čas, chvíli je nosit, čímž je dobijete natolik, že si sesynchronizují přesný čas s telefonem.

Ve smartphonu s Androidem či s iOS si pak můžete spustit aplikaci Oxygen, ve které vidíte denní aktivitu, cvičení se zaznamenanou trasou, výsledky měření srdečního tepu i hodnocení spánku. To se však bavíme o vylepšeném modelu Elektron HR, základní verze hodinek Elektron bude měřič tepové frekvence postrádat. A pak je tu ještě vylepšená verze Elektron HR VIU s průhledným ciferníkem, přes nějž můžete vidět detail samonabíjecího mechanismu uvnitř hodinek!

Představení samonabíjecích hodinek od Sequent Supercharger 2:

Předobjednávky hodinek Sequent Titanium Electron (alias Supercharger 2.1) startují v polovině května. Pokud na oficiálních stránkách zadáte svou e-mailovou adresu, můžete je zakoupit až o 30 % levněji. V ceníku seřazeném podle ceny je nový model až na konci, což znamená, že nebude stát méně než 409 EUR (10 500 Kč). Přesnou cenu hodinek však výrobce zatím neoznámil.

Zdroj