Šestiletá Sofia z Oděsy zazpívá na koncertě v Plzni

3 měsíce starý 123

Muzikantské rodině teď nejvíc pomáhá právě hudba. „Na kuchyňský stůl vytáhnu klávesy, které mi přivezli příbuzní, a hraji. Angelina a Sofia mají rády písně z pohádek i lidovky. Dodává nám to sílu a radost,“ říká 39letá Anna Bezkorovajnová z Oděsy.

Hledá si práci

Ta přicestovala s dcerami na západ Čech už začátkem roku. V Plzni totiž žije a pracuje její manžel Viktor, jenž má angažmá v Divadle J. K. Tyla.

„Vídali jsme se velmi málo, jen několikrát do roka. S holčičkami jsem teď poprvé přijela do Čech na delší dobu. Už jsem měla koupené zpáteční letenky, ale vtom vypukla válka, takže jsme raději všichni tady v bezpečí,“ vysvětluje klavíristka.

Na kuchyňský stůl vytáhnu klávesy, které mi přivezli příbuzní, a hraji

Anna Bezkorovaina, pianistka z Oděsy

Rozhodnutí však pro ni nebylo jednoduché. „Někteří příbuzní musejí na Ukrajině zůstat,“ popisuje Anna.

„Je hrozné, když si s nimi voláme a slyšíme bombardování a střelbu. Máme kamarády a známé po celé zemi, včetně Mariupolu,“ dodává.

Anna učila v hudební škole pro talentované děti a působila také jako korepetitorka. Teď si shání práci v Plzni. Doufá, že místo najde co nejdříve. Zkušenosti má mj. ze Švýcarska, kde vedla letní hudební kurzy.

„Učila jsem dospělé i seniory a bylo to skvělé. Můžu dávat třeba soukromé lekce. Hudbě se věnuji odmalička, je to můj život. Navíc chci něco dělat, abych mohla přispět do rodinného rozpočtu. Jenom manželův plat nám nestačí,“ uvádí Anna.

Je vděčná, že může zase hrát a vystoupit na pondělním benefičním koncertě Hvězdy plzeňské opery pro Ukrajinu. „Moc se těším, ale mám zároveň trochu trému za Sofinku. Bude zpívat s tatínkem a je to vlastně jejich první společné vystoupení na veřejnosti,“ doplňuje. Proto teď s dcerou poctivě trénuje.

„Moc mě to baví. Zpívala bych klidně celý den,“ usmívá se dívenka, k níž se při cvičení občas přidá i o tři roky mladší sestra Angelina.

Charitativní akce se koná v plzeňské katedrále svatého Bartoloměje v pondělí v 18 hodin. Celý výtěžek ze vstupného půjde ukrajinské armádě. „Jsme moc vděční za pomoc a podporu divadla, kolegů i dalších lidí. Jsou báječní a velkorysí,“ uzavírá.

Zdroj