Šestitýdenní dcera britského premiéra se nakazila covidem. Měla těžký průběh

5 měsíce starý 169

O tom, že se někdo z rodiny Borise Johnsona nakazil covidem, se vědělo už minulý týden. Daily Mail však nově přišel s informací, že mělo jít o Johnsonovu šestitýdenní dceru. Na to, že se Romy narodila teprve v prosinci a měla by tak být vůči viru víceméně imunní, si prý prošla poměrně těžkým průběhem.

V současnosti by už ale měla být v pořádku. I kvůli tomu se Johnson údajně několik dnů neukazoval na veřejnosti. Až v úterý poskytl rozhovor webu Sky News kvůli večírku, který se konal v sídle premiéra navzdory vládním proticovidovým opatřením. Podle politických expertů Johnsonovi v důsledku této kauzy hrozí možná i konec na postu ministerského předsedy.

Večírek se uskutečnil 20. května roku 2020. Po řadě investigativních reportáží vyšlo najevo, že se v době tvrdého lockdownu konala na adrese Downing Street 10 párty, které se měl zúčastnit i Johnson se svou ženou.

Na otázku, zda se premiér Spojeného království zúčastnil večírku v době, kdy ostatní Britové téměř nesměli na krok z domu, odpovídal Johnson donedávna novinářům vyhýbavě či neodpovídal vůbec. Jeden člen kabinetu měl ale pro list The Times potvrdit, že se „ilegální“ párty skutečně konala.

Nakonec tlak neustál ani Johnson, který uznal, že se večírku zúčastnil. Byl na něm ale prý jen 20 minut a pouze děkoval personálu na zahradě Downing Street.

Zdroj