Setkání s Putinem? Byl to koncert, prohlásil dvojnásobný olympijský šampion

3 měsíce starý 58

Setkání s Putinem? Byl to koncert, prohlásil dvojnásobný olympijský šampion; Zdroj foto: Reuters

Rylov se podobně jako další olympijští medailisté v březnu účastnil akce na stadionu v Lužnikách svolané u příležitosti výročí anexe Krymu.

Konala se pod heslem Za svět bez nacismu, přičemž denacifikace Ukrajiny je oficiální ruskou obhajobou "speciální vojenské operace", kterou na území sousedního státu provádí.

Rylov politický kontext odmítá. "Byl jsem pozván na koncert. Přišel jsem a odešel jsem, to je vše," komentoval akci, při níž vlály ruské vlajky.

Nezastírá ovšem, že svou vlast podporuje. "Vždycky jsem ji podporoval. Je nemožné říci, kdy to začalo, je to uvnitř," řekl televizní stanici Russia-24.

Z trestu od Mezinárodní plavecké federace, která mu za podporu invaze udělila devítiměsíční distanc, si elitní znakař nedělá velkou hlavu. Navzdory němu závodí na národním šampionátu a účast na mezinárodních akcích by měl do konce roku jako ruský reprezentant zakázanou i bez něj.

Distanc mu vyprší v lednu. "Myslím, že těch devět měsíců přežiju. Beztak nejsou žádné mezinárodní starty do konce roku 2022. Můžu říct, že teď toho moc neztrácím," poznamenal.

Závodní pauza dává pětadvacetiletému plavci možnost přemýšlet o své budoucnosti. "Musím se zamyslet, co chci, když mám tu příležitost," dodal.

Zdroj