Shromáždění Milionu chvilek za demokrata na Hradě

2 měsíce starý 36

Spolek Milion chvilek svolal na nedělní odpoledne shromáždění na II. nádvoří Pražského hradu. Jeho motem je heslo Demokrat na Hrad, které odkazuje k blížícím se prezidentským volbám. Má jít rovněž o symbolickou rozlučku s érou prezidenta Miloše Zemana, jemuž v březnu skončí druhý mandát.

Živě: Shromáždění Milionu chvilek na nádvoří Pražského hraduVideo: Novinky

Článek

„Akce je dalším krokem na cestě ke změně, která začala už před 5 lety. Vlna občanské aktivity vyvrcholila v podzimních volbách v roce 2021, kdy se lidé postavili za demokratické hodnoty strategickou volbou koalic, které se k nim hlásily,“ uvedl spolek.

Zemanovo působení na Pražském hradě označuje za „dobu temna“ a chce zabránit tomu, aby jej vystřídal „jeho nadbíhač a pokračovatel“, respektive „populista a lhář“.

Ačkoliv spolek v pozvánce nikoho nejmenuje, v kontextu předešlých akcí je jasné, že poukazuje na prezidentskou kandidaturu Andreje Babiše.

Vzhledem k bezpečnostním kontrolám, které při vstupu do areálu přetrvávají, vyzvali pořadatelé, aby lidé dorazili s předstihem.

Prezidentské volby 2023

Kandidáti na prezidenta

Výběr článků

V bytovém domě na jihu Čech vybuchl plyn

V bytovém domě v obci Kamenná nedaleko Trhových Svinů na Českobudějovicku v neděli vybuchl plyn. Incident se obešel bez zranění, ale hasiči museli preventivně...

Načítám

Zdroj