Sigma Group končí obchodní aktivity v Rusku

4 měsíce starý 133

Podnik Sigma v Lutíně Foto: Tomáš Frait / MAFRA, Profimedia.cz

Sigma Group končí obchodní aktivity v Rusku

„Lutínská čerpadlářská skupina Sigma v souvislosti s ruskou agresí vůči Ukrajině ukončila veškeré své obchodní aktivity v Ruské federaci. Skupina nepřijímá jakékoliv nové objednávky od společností navázaných na ruský režim a zcela odstoupila od budování společného podniku na výrobu čerpadel ve Voroněži,“ stojí v prohlášení, které vedení skupiny Sigma Group zaslalo ČTK.

Strojírenskou skupinu Sigma Group tvoří několik vývojových, výrobních a obchodních společností orientovaných na výrobu čerpadel pro energetiku, vodní hospodářství, zemědělství, chemii či hutě a doly. Sigma Group je v oblasti čerpadel pro jadernou energetiku schváleným dodavatelem pro společnosti ČEZ, Slovenské elektrárne, Škoda JS, NDK Turecko, CKBM z ruské skupiny Rosatom, Atomstrojexport a General Electric.

Lutínský podnik loni na podzim pracoval na zakázkách pro jaderné elektrárny Kurská v Rusku, Rooppur v Bangladéši a Akkuyu v Turecku a připravoval se na maďarský projekt Paks II. Například zakázka pro Kurskou elektrárnu měla hodnotu 210 milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj