Silný vítr odřízl od elektřiny tisíce domácností

1 měsíc starý 3

Zhruba 2000 domácností bez proudu evidovala společnost E.ON a 1500 jich evidovala společnost ČEZ Distribuce.

Silný vítr a s tím spojené výpadky proudu trápily zemi po celý víkend. ČEZ podle mluvčí Soni Holingerové v neděli večer opravil všechny poruchy na vedení vysokého napětí, které způsobil předchozí vítr. V pondělí mezi druhou a třetí hodinou ránou vznikly ale nové.

Dispečink ČEZ Distribuce eviduje osm poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 1500 odběrných míst na Benešovsku, na Jablonecku a na Frýdecko-Místecku, sdělila kolem 8:00 Holingerová. Předpokládá, že firma obnoví dodávky proudu domácnostem dopoledne.

Hasiči na Pardubicku likvidovali kvůli silnému větru stromy spadlé přes silnici

Foto: HZS Pardubického kraje

Firmě E.ON vítr v noci na pondělí nejvíce problémů napáchal v jižních Čechách, kde bylo ráno bez proudu téměř 900 domácností. Největší výpadek byl na Jindřichohradecku v okolí obce Jarošov nad Nežárkou, kde jsou omezené dodávky pro zhruba 600 domácností, sdělil mluvčí E.ON Roman Šperňák.

Popadané stromy na Pardubicku

Foto: HZS Pardubického kraje

Ve Zlínském kraji má podle něj omezené dodávky proudu na 500 domácností v okolí Slušovic a v obci Ludkovice, dalších 400 odběratelů je bez proudu na jižní Moravě v okolí Blanska v obcích Vysočany, Housko a Molenburk a na Vysočině 200 domácností na Ždársku.

Vedle energetiků byli kvůli silnému větru v terénu také hasiči. Například v Praze v této souvislosti vyjeli od nedělního odpoledne do pondělních 7:00 k 22 případům. Většinou odstraňovali spadlé stromy. Zajišťovali rovněž uvolněný billboard v Michelské ulici a částečně popadané lešení v ulici Dukelských hrdinů, sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zdroj