Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

3 měsíce starý 19

foto Lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu zůstal v provozu. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h, uvedli dnes na webu zástupci lanovky. Lanovka na Sněžku je dnes v provozu od 08:00 do 18:00. Když je horní úsek mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru.

Horská služba Krkonoše také pro dnešek nechala v platnosti výstrahu z minulých dnů před ledovkou a náledím na některých turistických trasách v okolí Pece pod Sněžkou. Výstraha platí především pro modrou turistickou trasu, takzvanou Kavinovu cestu Obřím dolem ke Slezské boudě a turistickou zelenou cestu z centra Pece pod Sněžkou na Růžohorky. Horská služba doporučuje používat nesmeky.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů byla ráno silná mlha, zataženo, tři stupně pod nulou, sněžilo a v okolí leželo 35 centimetrů sněhu, uvedla na webu horská služba.

V Krkonoších má být během dne převážně zataženo, místy občasný déšť, v polohách nad 800 m sněžení, ojediněle mlhy. Od jihu budou postupně srážky ustávat. Nejvyšší denní teploty budou mezi minus dvěma až plus jedním stupněm Celsia.

Zdroj