Sněžka | Foto: Čeněk Třeček | Zdroj: Český rozhlas

Silný vítr zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku, dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu byl v provozu. Aktuální informace o provozu lanovky jsou na webu, situace se může změnit. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Když je horní úsek mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Lanovka na Sněžku jev sobotu v provozu od 8.00 do 18.00.

Pec pod Sněžkou 10:35 15. října 2022 /--> /--> /--> /-->

Ráno byla na Sněžce mlha, déšť a vítr v nárazech dosahoval rychlosti přes 90 km/h, vyplývá z dat měřicí stanice poštovny Anežka na vrcholu Sněžky. Teplota na Sněžce ráno klesla ke čtyřem stupňům nad nulou, u nedaleké Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo kolem pěti stupňů.

Sněžka s výškou 1603 metrů nemá podle Správy Krkonošského národního parku ve středoevropském prostoru obdoby. Má tvar trojbokého jehlanu, který ční nad krkonošské hřebeny volně do atmosféry. Proto je klima navzdory nevelké nadmořské výšce arktické a velehorské, často ani neodráží celkový ráz počasí v Krkonoších.

V Královéhradeckém kraji má být v sobotu podle předpovědi meteorologů zataženo, na většině území občasný déšť, odpoledne a večer od západu ubývání srážek a protrhávání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty budou mezi 13 až 16 stupni Celsia, na horách do 12 stupňů. V neděli přes den by mělo být oblačno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost, ojediněle, na horách místy slabý déšť. Nejvyšší denní teploty budou v neděli mezi 18 až 21 stupni.

ČTK /--> /--> /--> /-->

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Výbuch v tureckém dole nepřežilo 40 lidí. Záchranáři pátrají po dalších 15 hornících

  2. Jihočeský kraj nechá zhodnotit kvalitu vody v Lipně. Vyhoví tak lidem, kteří jsou proti plánované zástavbě

  3. Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku. Lidé mohou vyrazit na vrchol z Růžové hory pěšky

  4. Když přijedete na Kladno, je to vždy speciální, komentoval výhru Sparty na ledě Rytířů Patera

  5. Středověké popraviště nad Rožmberkem nad Vltavou se stalo kulturní památkou

  6. Srážka tří kamionů zablokovala dálnici D2 za Brnem, jeden řidič je zraněný

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme