Silvestrovské počasí přinese do Česka jaro? Na přelomu roku naměříme 15 stupňů

2 měsíce starý 20

Související

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Výhled počasí i na většinu ledna: Teploty sice mají klesat, sněhu ale moc nebude

V prosinci sužovalo Česko mrazivé počasí, než přišla vánoční obleva. Podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) sice mají během dalších týdnů teploty klesat, přesto bude na zimu nadprůměrně teplo. I proto nemá moc sněhu přibýt ani na horách. 

Ilustrační fotografie.

Sněhová bouře doprovázená mrazy připravila v USA o život už 48 lidí

Mrazivé počasí a sněhové bouře si ve Spojených státech v posledních dnech vyžádaly nejméně 48 lidských životů, uvádí v dnešní bilanci agentura AP. Většina obětí je hlášena ze západu státu New York, kde ve městě Buffalo a jeho okolí zemřelo nejméně 27 lidí poté, co blizard uvěznil lidi v autech nebo domech bez elektřiny. Extrémní zima, která lidem napříč USA zasáhla do vánočních plánů, by měla tento týden ustupovat.

Více souvisejících

Počasí Jaro

Aktuálně se děje

před 3 minutami

Restaurace, ilustrační fotografie.

Restauracím hrozí problémy. Nižší útraty mohou vest k jejich uzavírání

Nižší útraty v restauracích kvůli rostoucí inflaci mohou vést k uzavírání podniků, nejvíce v menších městech a vesnicích. Lidé budou kvůli vyšším cenám navštěvovat restaurace méně a vyhledávat a orientovat se více na kvalitu. V rozhovoru pro ČTK to uvedl manažer Asociace kuchařů a cukrářů Tomáš Popp.

před 41 minutami

Hraniční přechod, ilustrační foto

Kosovo uzavřelo hlavní hraniční přechod se Srbskem

Kosovo dnes uzavřelo hlavní hraniční přechod Merdare se Srbskem poté, co ho v noci na dnešek ze srbské strany zablokovalo asi 50 lidí. Ti demonstrovali na podporu Srbů žijících v Kosovu, jehož nezávislost odmítají protestující uznat. Informovala o tom agentura Reuters.

před 1 hodinou

Německo, ilustrační foto

Většina Němců má obavy z toho, co přinese příští rok

Většina Němců má obavy z toho, co přinese příští rok. Jen 35 procent z nich v průzkumu institutu Ipsos uvedlo, že na rok 2023 hledí s velkou důvěrou a optimismem. Ještě před rokem jich přitom bylo takto naladěných 53 procent, napsala agentura DPA.

před 2 hodinami

DPH, ilustrační fotografie

Od ledna se zvyšuje limit pro registraci DPH i pro placení paušální daně

Zvýšení limitu pro platbu daně z přidané hodnoty i pro odvod paušální daně na dva miliony korun, zavedení daně z mimořádných zisků nebo konec elektronické evidence tržeb (EET) patří mezi hlavní změny v oblasti daní, které začínají platit od 1. ledna. Od příštího roku se také o pět procent zvýší spotřební daň z tabákových výrobků. Na daních ušetří lidé s vyššími příjmy, protože se posouvá hranice pro výši příjmů podléhající 23procentní dani. Vyplývá to z informací ministerstva financí a z vyjádření daňových odborníků oslovených ČTK.

před 4 hodinami

Bachmut je Ukrajina.

Nápor ruské ofenzivy u Bachmutu se blíží vrcholu, míní američtí analytici

Nápor ruské ofenzivy u východoukrajinského města Bachmut se zřejmě blíží vrcholu, po němž začne postupně slábnout. Ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti to uvedl americký Institut pro studium války (ISW). Usuzuje tak mimo jiné z toho, že vysoké ztráty přinutily ruské velení vysílat do útoků menší skupiny.

před 5 hodinami

People walk through decorations for the New Year in Moscow, Russia, on Dec. 27, 2022.

Reuters: Ukrajina trpí i o Vánocích a tohle si myslí Moskvané před blížícími se svátky

Vánoční trhy v Moskvě jsou v plném proudu a lesknoucí se ledové sochy vítají návštěvníky Gorkého parku. Někteří obyvatelé ruské metropole ale přiznávají, že se před tradičními oslavami Nového roku musejí nutit, aby se cítili svátečně. V pouličních rozhovorech v centru hlavního města někteří také uvedli, že při nákupech potravin a dárků zaznamenali nedostatek západního zboží, píše agentura Reuters. 

před 5 hodinami

Vladimír Putin

Kyjev chce od pravoslavné církve, aby označila Putina za ďábla

Ve sporu o to, zda má ukrajinská pravoslavná církev moskevského patriarchátu zůstat ve světoznámém klášteru Kyjevskopečerská lávra, ukrajinské vedení důrazně vyzvalo tuto církev, aby se distancovalo od Moskvy. Na Ukrajině působí také pravoslavná církev podřízená konstantinopolskému patriarchátu.

Aktualizováno včera

Vladimír Putin

Ruská odpověď na cenový strop: Putin podepsal dekret o zákazu vývozu ropy

Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících cenový strop na ruskou ropu. V případě exportu ropy vstoupí zákaz v platnost na začátku února a bude platit pět měsíců. U ropných produktů by ruská vláda mohla stanovit pozdější začátek platnosti zákazu, uvedla agentura Reuters.

včera

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán: Ruská invaze na Ukrajinu není naše válka. Rostoucí ceny energií svádí na sankce

Maďarsku hrozilo, že bude zataženo do válečného konfliktu, kdyby volby vyhrála opozice. Řekl to premiér Viktor Orbán. Maďarská vláda podle něj podporuje Ukrajinu a má zájem na jejím přežití coby svrchované země. Zároveň má ale zájem na tom, aby Rusko neohrožovalo bezpečnost Evropy a nemá zájem na přerušení všech ekonomických vazeb na Rusko. Orbán to řekl v rozhovoru, který zveřejnil deník Magyar Nemzet.

Aktualizováno včera

Nemocnice Motol, ilustrační foto

Pražské pohotovosti zaplnili rodiče s dětmi. Lékaři radí, jak jim pomoci doma

Rodiče s nemocnými dětmi zaplnili o Vánocích v Praze pohotovosti nemocnic, čekací doby byly několik hodin. ČTK to sdělily mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Jana Krejčí Merxbauerová, mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Tereza Romanová a mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice Marie Heřmánková. Častěji si lidé podle mluvčí Jany Poštové také volali zdravotnickou záchrannou službu. Podle lékařů ale často u staršího dítěte s teplotou, rýmou a kašlem stačí nasadit léky na snížení horečky, klid a dostatek tekutin.

Aktualizováno včera

Srbská armáda, ilustrační foto

Konflikt s Kosovem se vyhrocuje. Srbská armáda uvedla jednotky do stavu zvýšené pohotovosti

Srbská armáda uvedla v pondělí večer na pokyn prezidenta Aleksandara Vučiče své jednotky do stavu zvýšené pohotovosti. Reagovala tím na napětí v sousedním Kosovu. Protestující kosovští Srbové dnes v pohraničním kosovském městě Mitrovica postavili nové barikády, uvedla agentura Reuters. Podle kosovského ministra vnitra Xhelala Sveçly usiluje Srbsko, pod vlivem Ruska, o destabilizaci Kosova.

včera

Dmitrij Medveděv

Musk prezidentem USA, Česko součástí Čtvrté říše. Medveděv prokázal absurdní smysl pro humor

Bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medveděv, pokládaný za věrného spolupracovníka ruského prezidenta Vladimira Putina, před nadcházejícím Novým rokem zveřejnil na sociálních sítích "futuristickou" prognózu, ve které předpověděl Západu v příštím roce samé problémy a neštěstí, včetně rozpadu Evropské unie, začlenění Česka a dalších středo- a východoevropských zemí do německé "Čtvrté říše", válčící s Francií. 

včera

Ilustrační foto

Německé podniky v příštím roce očekávají recesi ekonomiky

Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.

včera

Princ Harry a Meghan Markle

Harry a Meghan našli zastání. Lidé kvůli nim poslali tisíce stížností

Rekordní počet stížností obdržela britská novinářská organizace IPSO na komentář moderátora Jeremyho Clarksona, v němž mimo jiné napsal, že nesnáší manželku britského prince Harryho Meghan. Za několik dní si na něj stěžovalo 17.500 lidí. To je podle listu The Guardian více, než jich nezávislá organizace dohlížející na standardy novinářské práce dostala za celý loňský rok.

včera

Češi za Silvestra utratí 14 miliard Kč. Ale pořídí méně jídla, alkoholu, pyrotechniky a zájezdů

Silvestra každoročně slaví přibližně 85 procent dospělé české populace. Ti, kteří jej slaví, letos za silvestrovské oslavy dají v průměru 2600 korun, nejvíce v historii. Půjde tak také o nejdražšího Silvestra historie. Důvodem je samozřejmě mimořádně vysoká inflace. Češi totiž ve skutečnosti omezují počet nakoupeného silvestrovského zboží a služeb. Jenže kvůli růstu cen i tak utratí více než loni. Píše ekonom Lukáš Kovanda.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj