Šimonova smrt zdrtila veřejnost: Pořád jsme doufali, píší lidé rodině. Policie čeká na pitvu

2 měsíce starý 12

„Pátrání po Šímovi je u konce. Dnes, 29. března, jsme mého bráchu nalezli bohužel ve Chvaleticích v Labi. Je to pro celou rodinu obrovská rána, prosím vás, nechte nás se s tím v klidu vyrovnat,“ napsal na Facebooku bratr Lukáš.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Náhlá smrt zpěváka Rakyty: Maminka poslala srdceryvný vzkaz. V šoku jsou i jeho kolegové

Zdůraznil, že si váží pomoci všech, kteří se do pátrání po 17letém mladíkovi od 27. února zapojili. O nálezu těla informovala policie, identitu oběti však nepotvrdila, k určení totožnosti byla nařízena pitva.

Pod Lukášovou zprávou se sešlo více než tisíc kondolencí. „Pořád jsem věřila, je mi to moc líto. Upřímnou soustrast,“ napsala jedna z uživatelek.

Vím, čím si procházíte

„Soustrast celé rodině. Doufala jsem, že se najde v pořádku. Mně zemřel 17letý syn před pěti měsíci a nejde se s tím vyrovnat. Je to to nejhorší, co se může stát. Držte se a klidně se mi ozvěte,“ svěřila se další žena. Lidí s podobně tragickou zkušeností se pod příspěvkem vyjadřilo více.

„Upřímnou soustrast celé rodině. Na Facebooku je skupina – zemřelo mi dítě. Kdyby bylo třeba, jsme tam rodiče, co to prožili a ví, co prožíváte. Bohužel,“ uvedla jiná uživatelka.

Středeční zpráva všechny hluboce zarmoutila. Během několika týdnů se lidé napříč Českem spojili, aby se do pátrání po chlapci zapojili. Někteří vyrazili do terénu, další sdíleli vzkazy s žádostí o pomoc.

Do akce se v půli března zapojil i soukromý vrtulník. Všechny pokusy o nalezení mladíka však byly neúspěšné. Naposledy Šimona jeho blízcí viděli v Přelouči v noci 27. února, kdy odešel z narozeninové oslavy po menší hádce. Jediné, co se od té doby podařilo nalézt, byla jeho bunda u mostu zvaného Plyňák.

Zdroj