Singapur poslal do vězení nakaženou, která zatajila kontakty. Odsedí si pětiměsíční trest

1 měsíc starý 11

Singapurský soud v pátek uložil pětiměsíční trest ženě, když vyšlo najevo, že po nákaze koronavirem zatajila schůzky s přítelem. Singapur pečlivě sleduje kontakty všech nakažených, aby zabránil nekontrolovanému šíření koronaviru. Úřady na několik neoznámených setkání přišly i díky záběrům z kamerových systémů, píše list The Strait Times.

Singapur 22:21 8. ledna 2021

Pětašedesátiletou ženu teď čeká za zatajení kontaktů pět měsíců ve vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Pětašedesátiletá Oh Bee Hiok úřadům setkání s mužem tajila, aby ji rodina a přátelé nepodezírali z nevěry. S 72letým Lim Kiang Hongem se minulý rok v únoru krátce předtím, než se nakazila koronavirem, sešla hned pětkrát. Podle prokuratury se pár scházel u oběda, večeře či čaje, když manžel odsouzené chodil hrát badminton.

Konvalinka: Očkovat jednou dávkou vakcíny? V situaci s naší smrtností a nakaženými bych do toho šel

Číst článek

Nechtěla, aby její nebo Limova rodina zjistila, že se scházeli tak často, protože si obávala, že si příbuzní a přátelé budou myslet, že spolu mají romantický vztah a rozšíří zvěsti, že mají mimomanželský poměr, píše se v soudních dokumentech. Soudce zdůvodnění nazval  „sobeckým, odsouzená svou vinu přiznala.

Když ženu s onemocněním covid-19 přijali do nemocnice, po domluvě s přítelem ho nenahlásila jako rizikový kontakt. Lim měl pozitivní test na koronavirus v březnu, podle právního zástupce ho však Oh nenakazila.

Úřady na schůzky přišly díky výpisům z bankovních účtů a telefonních hovorů, záznamů o parkování a záběrů z kamerového systému.

Zhruba pětimilionový městský stát v jihovýchodní Asii dosud zaznamenal bezmála 60 000 potvrzených případů infekce a 29 úmrtí v souvislosti s covidem-19.

ČTK

Zdroj