Situace je velmi vážná. Andrej Babiš na dnešní urgentní výzvu našeho AntiCovid týmu k okamžité mobilizaci českého zdravotnictví ...

2 měsíce starý 9
Situace je velmi vážná. Andrej Babiš na dnešní urgentní výzvu našeho AntiCovid týmu k okamžité mobilizaci českého zdravotnictví reagoval s tím, že vláda ještě dnes připraví rozhodnutí. Je nutné, aby se tak opravdu stalo. Už včera bylo pozdě.

Do péče o pacienty je třeba zapojit všechna zdravotnická zařízení, která mají k dispozici volná místa na JIP. Dle slov našeho poslance Vlastimila Válka „jsou v nestátním zdravotnickém sektoru a soukromých klinikách k dispozici desítky až stovky míst, která v této bezprecedentní situaci nesmí zůstávat prázdná.“

Situace s lůžky na JIP v Pardubickém kraji, Karlovarském a Plzeňském kraji je za hranou jejich možností a další kraje se tomuto stavu rychle blíží.

Ukazuje se, že vláda přeci jen umí konat rychle. Je ovšem tristní, že taková akce přijde až v momentu, kdy není za pět minut dvanáct, ale kdy už bijí na poplach všechny zvony v zemi.

Zdroj