Skandál v Premier League. Sudí loktem zaútočil na hvězdu Liverpoolu, Švancara ho omlouvá

5 měsíce starý 29

Byl to velký zápas velkých soupeřů. Lídr Premier League Arsenal zavítal na hřiště Liverpoolu. Víc než o remíze 2:2 se ale mluví o poločasové přestávce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ve 39 letech zemřel fotbalový reprezentant. Zahrál si po boku Džeka, slavil titul na Slovensku

Obránce Andy Robertson se vrátil na hřiště vyříkat si s čárovým rozhodčím Constantinem Hatzidakisem svou žlutou kartu. A v tom to přišlo. Sudímu najednou vylétl loket a zdálo se, že fotbalistu zasáhl. Ostatně sám Robertson to, co se stalo, vehementně předváděl spoluhráčům.

„Neviděl jsem, co se stalo. Zrovna jsem neměl čas to sledovat. Ale slyšel jsem, že záběry prý hovoří samy za sebe,“ uvedl trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

Robertson nakonec odehrál celý zápas, stejně jako ho sudí dořídil. Anglická Fotbalová asociace a komise rozhodčích ale začaly incident vyšetřovat. Arbitr zatím nebude nasazován na zápasy.

„Rozhodčí jsou taky jenom lidi. Když jsou nervózní, pod tlakem, může se stát ledacos. Překvapuje mě, že se to stalo v Anglii, protože tam jsou dobří rozhodčí. Ale myslím si, že to byl takový exces, který v Anglii uvidíme jednou za sto let,“ prohlásil fotbalový internacionál Ladislav Vízek.

„Bohužel si na to budeme muset zvykat, protože ti sudí jsou taky jenom lidi a už toho chování hráčů mají dost. Vůbec bych se nedivil, kdyby třeba v Jižní Americe byly rvačky mezi rozhodčím a hráčem běžnou záležitostí,“ prohlásil bývalý ligový útočník Petr Švancara.

A nejen v Jižní Americe. Je to jen několik dní, co rozhodčí v Mexiku vyřešil spor s hráčem šokujícím způsobem. Nakopl fotbalistu přímo do míst, kde to muže bolí nejvíc. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Rozhodčí si rok nezapíská.

Zdroj