Škoda po požáru Mynářovy hospody je zhruba 20 milionů, upřesnili hasiči

4 měsíce starý 17

Požár v úterý převážně dřevěnou budovu z podstatné části zničil. Podle mluvčí krajských hasičů potrvá zjišťování příčiny požáru delší dobu. „Včera (v úterý - pozn. red.) se odebíraly vzorky na expertizy, které musí projít zkoumáním. Závěr bude otázkou několika týdnů,“ vysvětlila Javoříková.

Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Na místo byl v úterý povolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, také specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz z Frýdku-Místku.

Podle policejní mluvčí Mileny Šabatové vyšetřovatelé pracují s možnostmi, že požár vznikl z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založen úmyslně. V době vzniku požáru podle vyšetřovatelů v objektu nikdo nebyl.

Požár likvidovalo osm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Nikdo při něm podle Javoříkové neutrpěl zranění.

Oznámení o požáru přijali hasiči v úterý krátce po 02:30. V době jejich příjezdu hořela celá střecha objektu. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Požár dostali pod kontrolu zhruba po hodině. Následně měřili teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření. 

Zdroj