Školu v Anglii evakuovali kvůli nahlášené střelbě, podezřelý je ve vazbě

1 měsíc starý 16

Zatím není jasné, co přesně se ve škole odehrálo. V pondělí v 15:10 hodin obdržela tamní policie několik hlášení o možné střelbě ve vyšší odborné škole Crawley College.

„Ozbrojení policisté na místo rychle dorazili a v 15:20 hodin byl zadržen 18letý muž z Crawley, který zatím zůstává ve vazbě. Byla mu zabavena střelná zbraň a nůž,” uvedl policejní mluvčí.

Na místo byli vysláni specialisté z policejního protiteroristického útvaru spolu s členy Metropolitní policie a ozbrojenými strážníky ze Sussexu.

Veřejnoprávní stanice BBC ve svém článku píše, že podle některých výpovědí pomohl podezřelého zpacifikovat jeden z pracovníků školy. To naznačuje i video, které jeden ze studentů těsně před zásahem policie nahrál na sociální síť Snapchat.

Video posted on social media shows what is believed to be the moment one of the attackers, armed with a gun and knife, was detained in #Crawley College this evening. pic.twitter.com/8RA8B5AdKW

— Sussex Incidents 999 (@SussexIncidents) April 26, 2021

Jak informoval regionální server GetSurrey, všichni lidé v budově byli evakuováni. Dva zaměstnanci školy utrpěli menší zranění, které ale nesouviselo s údajnou střelbou. Policie případ nevyšetřuje jako terorismus a ani v souvislosti s podezřením po nikom dalším nepátrá.

Jako z videohry

Jeden z tamních studentů popsal událost jako „hrůzostrašný zážitek”. „Všichni jen křičeli a ječeli, v pozadí byly slyšet rány, které někteří považovaly za výstřely,” uvedl s dovětkem, že mu vše přišlo jak z scéna z videohry.

To all the officers and emergency services who deployed to protect students and staff @CrawleyCollege today, well done, we're proud. A fantastic National response demonstrating our interoperability to keep all our communities safe. Speedy recovery to the injured staff members. MG pic.twitter.com/L0iDGuFS1z

— Firearms Operations Unit (@firearmsWMP) April 26, 2021

Učitelé zprvu nařídili studentům, aby se schovali pod stůl a zamkli dveře, což je standardní postup známý například ze Spojených států, kde mají se střelbou ve školách zkušenosti.

Policisté před školou v Crawley

Foto: Profimedia.cz

Školu opustili až ve chvíli, kdy na místo dorazil větší počet policistů. Na záběrech kolujících po sociálních sítích je vidět, jak lidé vycházejí z budovy s rukama za hlavou.

Škola je v úterý zavřená, pyrotechnici ji pro jistotu prohledali, ale nic podezřelého nenašli.

Zdroj