Skvělá Muchová smetla rumunskou hrozbu. V Paříži si poprvé zahraje osmifinále

4 měsíce starý 17

 Reuters

Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce zkušenou soupeřku porazila poprvé, předchozí dva duely s ní prohrála, oba na antuce. Na Beguovou nestačila v roce 2019 právě na Roland Garros a také nedávno v Madridu.

Tentokrát ale nepříjemné Rumunce nedala šanci, dovolila jí získat jen pět her a slavila za hodinu a 34 minut. Do osmifinále turnaje prošla Muchová na třetí pokus, vloni skrečovala zápas třetího kola kvůli zranění kotníku.

Semifinalistka předloňského Australian Open Muchová působila od začátku na kurtu Simonne Mathieuové aktivnějším dojmem a v prvním setu nedovolila soupeřce ani jeden brejkbol. Sama jich naopak měla pět, přičemž ten poslední v osmé hře využila. Úvodní sadu zakončila před zraky rodičů čistou hrou.

Také ve druhém setu pokračovala Muchová v agresivní hře. V prvním gamu sice nevyužila tři brejkboly, poté už ale Beguové vzala všechny tři servisy a při vlastním podání proměnila druhý mečbol. Češka předčila soupeřku v poměru vítězných míčů 25:9.

Muchová zůstává na turnaji jako poslední ze 14 českých účastníků ve dvouhře. S dvacetiletou Avanesjanovou se utká poprvé. Ruska je první tenistkou po 35 letech, která si zahraje mezi nejlepšími šestnácti na Roland Garros poté, co se po neúspěchu v kvalifikaci dostala do hlavní soutěže jako "lucky loser".

Naposledy se podobný počin povedl Nizozemce Nicole Muns-Jagermanové v roce 1988. Na žebříčku patří mladé Rusce až 134. místo.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 49,6 milionu eur):

Dvouhra - 3. kolo:

Muchová (ČR) - Beguová (27-Rum.) 6:3, 6:2.

Zdroj