Slaboučký Carlson zklamal Putina. Vládce Kremlu si postěžoval na Američanovu pasivitu

před 2 měsíce 70

„Upřímně jsem si myslel, že bude agresivní a bude pokládat takzvané ostré otázky. Na to, co dělal, jsem nebyl připraven. Chtěl jsem to jinak, protože by mi to dalo příležitost mu odpovědět v podobně ostrém duchu, ale on se rozhodl pro jinou taktiku,“ komentoval průběh rozhovoru Putin pro ruskou státní televizi Rossija-1.

Mimo jiné řekl, že Carlsona měl původně za „nebezpečného člověka“. Tento názor však ruský prezident už zjevně nemá.

ČTĚTE TAKÉ: Tristní sledovanost Putinova rozhovoru v Moskvě. Rusy více zajímaly seriály a dokumenty

Poukazoval rovněž na pasivitu amerického moderátora. „Několikrát se mi sice pokoušel skočit do řeči, ale překvapivě se ukázal být, na novináře ze Západu, velmi trpělivým a poslouchal mé dlouhé monology zejména o historii, což mi nedalo důvod chovat se tak, jak jsem se připravoval,“ pokračoval Putin. Kromě toho zmínil, že si kvůli Carlsonově pasivitě a otázkám „rozhovor příliš neužil“, píše agentura TASS.

Portál Politico dodává, že Kreml si Carlsona na rozhovor vybral. Od začátku války na Ukrajině totiž Putin nevedl žádný jiný rozhovor se západním novinářem. Politico navíc glosuje, že Putin očekával „těžkou váhu, ale dostal bantamovou“ (druhá nejnižší váha v bojových sportech; pozn. red.).

Carlson za to před svým interview s ruským mocnářem ostatní žurnalisty kritizoval, načež mu to například vrátila slavná moderátorka CNN Christiane Amanpourová, která Carlsonovi vzkázala, že o rozhovor s Putinem žádala, leč bez úspěchu. Podobně dopadl i třeba novinář BBC Steve Rosenberg.

Trump? Raději Biden, míní Putin

Putin na kanálu Rossija-1 propagandistickému novináři Pavlu Zarubinovi mimo jiné také řekl, že by vítězství v amerických prezidentských volbách přál současné hlavě státu Joeovi Bidenovi. „Je to zkušenější, předvídatelnější člověk, je to politik staré formace,“ zhodnotil ruský prezident svůj americký protějšek.

Bidenův hlavní vyzyvatel Donald Trump přitom o víkendu vyvolal pobouření, když prohlásil, že by USA nepřišly na pomoc svým spojencům v případě ruského útoku, které dostatečně nepřispívají na svoji vlastní obranu. Rusko by prý dokonce „povzbuzoval, ať si dělají, co k čertu chtějí“.

Putin v rozhovoru pro ruské státní médium doplnil, že „bude spolupracovat s jakýmkoliv americkým lídrem, kterému vysloví americký národ důvěru“.

Přečtěte celý článek