Šlachtova Přísaha zahájila finální část předvolební kampaně

3 měsíce starý 83

25. srpna 2021, 15:25 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Politické hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty dnes v Hradci Králové prezentací volebního programu, krajských lídrů a programových garantů zahájilo finální část volební kampaně do říjnových sněmovních voleb. Vstoupilo do ní s heslem Jdeme do nich! Do kampaně hodlá hnutí investovat do 15 milionů korun, zatím pro kampaň získalo na transparentní účet 13,8 milionu korun, řekl Šlachta ČTK a České televizi.

Robert Šlachta.

Robert Šlachta.
FOTO: Michal Kalášek / INCORP images

Hnutí Přísaha má podle průzkumů šanci dostat se do Sněmovny. Podle srpnového volebního modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi by hnutí Přísaha mohlo při volbách získat šest procent hlasů. Červencový model agentury Median hnutí přisoudil zisk 6,5 procenta.

Hlavním programovým tématem hnutí je podle Šlachty boj s korupcí a klientelismem. Hnutí také chce zrychlit práci soudů či usilovat o zachování české identity. Odmítá přijetí eura, kvóty na uprchlíky či privatizaci páteřních nemocnic. V souvislosti s covidem-19 slibuje Přísaha prošetření všech zakázek z doby nouzového stavu. "Miliardy z našeho společného rozpočtu tekly do kapes pochybných firem," uvádí Přísaha v programu k takzvaným "covidovým" zakázkám.

Registraci od ministerstva vnitra hnutí získalo letos v dubnu. Jeho oficiální název je Přísaha - občanské hnutí Roberta Šlachty. Na konci června v Ostravě zvolili členové hnutí Šlachtu předsedou. Při volbě neměl protikandidáta. Prvním místopředsedou se stal Tomáš Sochr a druhým místopředsedou Jaroslav Pelc, oba jsou bývalými Šlachtovými kolegy od policie.

Sám Šlachta kandiduje jako lídr v JIhomoravském kraji. Sochr je jedničkou ve Středočeském kraji a Pelc v Ústeckém kraji. V Praze Přísahu do voleb vede bývalý prezidentský kandidát Jiří Hynek. V Moravskoslezském kraji povede Přísahu do voleb Jiří Komárek, bývalý Šlachtův spolupracovník z protimafiánského útvaru. U policie působili i lídr v Olomouckém kraji Václav Vévoda a jednička v Pardubickém kraji Zdeňka Víchová.

Zdroj