Slavia se čílí na reprezentaci, na šest týdnů přišla o Masopusta. Hazard, tvrdí klub

4 měsíce starý 25

 Reuters

Masopust byl v únoru zraněný a teprve nedávno se vrátil na trávníky.  Devětadvacetiletý univerzál odehrál 75 minut při čtvrteční porážce 0:1 po prodloužení ve Švédsku v kvalifikace o postup na MS, v úterý proti Walesu nastoupil v základní sestavě.

"Klub se potýká s mnoha zraněními fotbalistů A-týmu, a proto prosil vedení FAČR i národního týmu, aby hráče Slavie v přípravném utkání ve Walesu nenasazovali, nebo je alespoň nasadili šetrně s ohledem na jejich zdravotní stav a vytížení," napsala klub z Edenu na svém webu.

"Nasazení nedávno zraněného Lukáše Masopusta, který v předchozím kvalifikačním utkání odehrál 76 minut a střídal kvůli křečím, do základní sestavy nechápeme. Trenéři reprezentace nevyužili možnost hráče vystřídat ani o poločase zápasu," zlobí se červenobílý klub.

Fotbalista Slavie tak v Cardiffu pobíhal po trávníku až do 63. minuty, kdy musel střídat kvůli problémům s tříslem. "Masopust se zranil a bude Slavii podle první prognózy lékařů chybět šest týdnů," tvrdí klub.

Pražané jsou přístupem vedení národního týmu zklamáni. "Nejednalo se o nic jiného, než o hazardování se zdravím přetížených hráčů Slavie i dalších klubů a o poškození zájmů celého českého fotbalu," opírá se úřadující mistr do reprezentace.

"I když někteří hráči měli před semifinále ve Švédsku zdravotní potíže nebo nebyli po zranění v ideálním fyzickém stavu, chápala Slavia vážnost situace pro český fotbal a podpořila ho uvolněním vyžádaných hráčů," líčí Slavia.

"Od reprezentace jako od strategického partnera jsme očekávali stejný přístup v případě utkání ve Walesu. Slavii a celý český fotbal čeká v příštím týdnu další významná událost - čtvrtfinále Evropské konferenční ligy mezi Feyenoordem a Slavií. Zápas, ve kterém bojujeme i o český koeficient v žebříčku UEFA," připomíná klub.

Zatímco Šilhavý udělal v přípravě pět změn v základní sestavě oproti duelu ve Švédsku, Velšané až na brankáře nasadili hráče, kteří v předešlém zápase nebyli v zahajovací jedenáctce.

"Slavia je dlouhodobě přesvědčena, že kluby i reprezentace si musejí vzájemně pomáhat. Říkáme tomu strategické partnerství. Klub je v tomto partnerství investorem a nese veškeré náklady v řádech milionů korun s hráčem spojené. Situace, k níž došlo ve Walesu, bychom se jednou provždy měli vyvarovat," apeluje Slavia.

Kvůli zranění musel ve Walesu střídat i plzeňský gólman Jindřich Staněk, ten by ale na rozdíl od Masopusta měl být na neděli připraven.

Zdroj