SLEDUJTE: Jan Blatný hodnotí epidemickou situaci před Velikonoci a aktuální vývoj očkování v Česku. Ministr školství Robert Plag...

3 měsíce starý 12
SLEDUJTE: Jan Blatný hodnotí epidemickou situaci před Velikonoci a aktuální vývoj očkování v Česku. Ministr školství Robert Plaga představí plán návratu dětí do škol - definitivně jasno bude v úterý.

🔴 V polovině dubna se má spustit registrace k očkování proti covidu-19 pro lidi od 65 do 69 let. Původně měla začít už po Velikonocích.

🔴 Od 7. dubna se spustí registrace k očkování pro pracovníky v sociálních službách.

🔴 Karantény a izolace budou kontrolovat hygienici společně s policisty. Porušení karantény projednají jako přestupek, izolace jako trestný čin.

🔴 Od 12. dubna by se měly do škol vrátit děti z prvního stupně. Jednat o tom bude ještě vláda, návrat se možná nebude týkat všech okresů.

🔴 Třídy prvního stupně základních škol se budou střídat v týdenních intervalech. Školáci budou dvakrát týdně testováni, řekl ministr Plaga.

🔴 Ministerstvo školství plánuje umožnit dobrovolné konzultace žákům druhého stupně ZŠ a středních škol ve skupinách do šesti studentů.

🔴 Vrátit by se měli také předškoláci – a to maximálně v 15členných skupinách. Děti ve školkách nebudou muset nosit roušky.

🔴 Na praktickou výuku a do laboratoří se budou moct studenti posledních ročníků vysokých škol vrátit zřejmě 19. dubna.

Zdroj