Slezské divadlo znovu odkládá premiéru inscenace Edmond

1 měsíc starý 7

Jak by asi dnes uspěl ve své době vynikající šermíř Cyrano de Bergerac?

Slezské divadlo Opava musí opět zrušit premiéru inscenace Edmond francouzsko-britského herce, scenáristy a režiséra Alexise Michalika. Uvést ji chtělo onlinově v pátek a v sobotu.

Článek

Původní termín divadelní premiéry soubor stanovil na 25. května loňského roku. S ohledem na vývoj epidemie koronaviru ji nakonec přesunul na 15. listopadu. Ani to se ale nepodařilo. Divadlo proto nechalo nahrát záznam inscenace a chystalo na 26. a 27. února onlinovou premiéru. Dramaturgyně činoherního souboru opavského divadla Alžběta Matoušková uvedla, že se nepodařilo získat licenci na vysílání záznamu.

Další termín premiéry vedení divadla ještě nestanovilo. Kdy premiéra inscenace o Edmondu Rostandovi, který je autorem Cyrana z Bergeracu, bude, se zatím neví, ale divadlo předpokládá, že to bude ještě v této divadelní sezóně.

Hra popisuje vznik slavného díla francouzského dramatika a básníka. „Je to hra o lásce a tvůrčím puzení. O bolestech zrodu úžasného díla lidské fantazie – Cyrana z Bergeracu,“ řekl režisér Jiří Seydler. Při přípravě představení spolupracoval se scénografem Michalem Hejmovským, skladatelem Nikosem Engonidisem a kostýmním výtvarníkem Tomášem Kyptou. V hlavních rolích se představí Jakub Stránský, Sabina Muchová, Martin Valouch a další.

Hra líčí okolnosti vzniku známé hry Cyrano z Bergeracu. Neznámý Edmond Rostand se nevalně živil psaním divadelních her. Šance připravit text pro tehdy známého herce měla háček – musela být napsaná a připravená v několika týdnech. Naštěstí se vše povedlo…

Hra od té doby putuje s velkým ohlasem světem. Ve Vinohradském divadle měla v roce 1925 premiéra se Zdeňkem Štěpánkem v hlavní roli při děkovačce 92 opon!

Zdroj