Slonice zranila v pražské zoo chovatelku. Žena utrpěla úraz pánev, hrudníku a ruky

4 měsíce starý 139

V Pražské zoologické zahradě zranila v neděli ráno slonice Tamara chovatelku. Jedenatřicetiletou ženu museli záchranáři převézt do nemocnice s poraněním pánve, hrudníku a ruky. Informovala o tom mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Zoologická zahrada na svém webu uvedla, že podle předběžného šetření pracovníci zoo nepochybili, naopak rychlým zásahem situaci vyřešili.

Praha 18:22 10. dubna 2022

Momentálně má zahrada devět sloních obyvatel, jedním z nich je i slonice Tamara | Foto: Zoo Praha, Tomáš Adamec

Záchranáři vyjížděli do zoo v Troji ráno kolem 8.00. „Na místo jsme vysílali lékařskou záchranářskou posádku a také inspektora. Pečovali jsme o jedenatřicetiletou ošetřovatelku, která utrpěla úraz pánve, hrudníku a horní končetiny, po celou dobu byla při vědomí,“ sdělila Poštová. Ženu záchranáři převezli do Ústřední vojenské nemocnice.

Na případ upozornil server iDnes.cz.

Pražská zoologická zahrada zahájila svou 91. sezonu. Novinkou budou luskouni i pavilon goril

Číst článek

Mluvčí zoo Dana Alena Maděrová uvedla, že se jedná o ojedinělou událost. „Přiznám se, že o něčem podobném nevím a určitě je to ojedinělé. Máme bezpečnostní předpisy a nic takového se u nás běžně neděje,“ řekla serveru. O události bude zahrada dále informovat po skončení vyšetřování.

Sloni se v pražské zoo chovají už od roku 1933. Momentálně má zahrada devět sloních obyvatel, nejmladšími jsou dvě sloní samičky, které se narodily v březnu a v květnu v roce 2020.

Matkou jedné z nich je právě Tamara, která je původem ze Srí Lanky, stejně jako Janita. Obě před šesti lety přivedly na svět slůňata Rudiho a Maxe.

Nejstarším členem stáda slonů indických je samice Gulab, kterou zoo získala v roce 1966. Její dlouholetá společnice slonice Shanti přišla do Prahy z Indie jako mládě v roce 1977 a zahrála si ve filmu Poplach v oblacích. Skupinu doplňuje samec Ankhor. Zahrada má od března 2013 nový areál nazvaný Údolí slonů, který vyšel na 500 milionů korun.

ČTK

Zdroj